1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Избери едно

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од важна, 17 февруари 2012.

 1. Just Perfect

  Just Perfect Активен Член

  Зачленет на:
  3 април 2013
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  120
  хахахх повеќе си го сакам црниот бе..

  чиста увек..
  град или село?
   
 2. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Боље прф у село него заѓан у град : )))
  под С , град : )
  Мекдоналдс храна или кафанска храна ?
   
 3. Just Perfect

  Just Perfect Активен Член

  Зачленет на:
  3 април 2013
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  120
  ако веќе и правам исклучок на мојата 100год диета..тогаш да го направам тоа барем како треба..
  Кафана се знае...
  Хрватска или Грција??
   
 4. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Нашој дивној Кроации, што би рекол Хрвоје од Курсаџии :zelen
  пиперка или кромид? :zelen
   
 5. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  кромид :zelen
  Фокслајф или сител?
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 6. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  AXN ;)
  Алфа или Телма? :zelen
   
 7. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Запек или пролив? :unsure
   
 8. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,154
  Допаѓања:
  7,681
  Трчкалица

  Вино или вино?
   
 9. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  какао :D
  Јаготки или цреши?
   
 10. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,154
  Допаѓања:
  7,681
  Црееееешиии мммм...

  Кик бокс или пилатес?
   

Сподели: