Иднината на форумот

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
741
613
103
Знам дека не е мое да размислувам за иднината на форумов,тоа би требало сопственикот да си се запраша ако воопшто го засега ова прашање,но мене ме интересира како го гледате опстанокот на форумите и на овој ЦБ форум?Пред неколку години работата на форумите била многу подобра од денешната состојба во која се наоѓаат.На голема жалост сега сме учесници и гледачи на низок степен на толеранција меѓу членовите и модераторите,ликови кои минираат теми,провоцираат,со лошо расположение,исфрустрирани,а сето тоа ги растерува квалитетните и интелигентните форумаши.За темава ми текна поттикната од еден коментар дека форумската популација била морална нула,манијаци,педофили,промискуитетни особи,денгубитници,безработници,и тн..За да има квалитетни теми треба прво и такви модератори,за да задржиш едно ниво на култура и знаење најмногу зависи од акалот и умеењето за проценка на еден лик со кого ќе влезеш во дискусија.Морам да дадам забелешка дека овде има или имаше(незнам каде отидоа)интелигентни модератори,незнам од кои причини им отстапија место на недоквакани,саркастични,неуки или сеуште непотковани за таа работа.Замира ли форумот,се губи интересот меѓу луѓево и ни останува уште да му одредиме рок на употреба.Како тргнало вака,форумов да го користиме само за навреди и борба за своето кажано,не предвидувам уште многу време.Што мислите вие уште колку вака може да фумкционира форумов?
Неможе уште многу вака да тера........
 

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Знам дека не е мое да размислувам за иднината на форумов,тоа би требало сопственикот да си се запраша ако воопшто го засега ова прашање,но мене ме интересира како го гледате опстанокот на форумите и на овој ЦБ форум?Пред неколку години работата на форумите била многу подобра од денешната состојба во која се наоѓаат.На голема жалост сега сме учесници и гледачи на низок степен на толеранција меѓу членовите и модераторите,ликови кои минираат теми,провоцираат,со лошо расположение,исфрустрирани,а сето тоа ги растерува квалитетните и интелигентните форумаши.За темава ми текна поттикната од еден коментар дека форумската популација била морална нула,манијаци,педофили,промискуитетни особи,денгубитници,безработници,и тн..За да има квалитетни теми треба прво и такви модератори,за да задржиш едно ниво на култура и знаење најмногу зависи од акалот и умеењето за проценка на еден лик со кого ќе влезеш во дискусија.Морам да дадам забелешка дека овде има или имаше(незнам каде отидоа)интелигентни модератори,незнам од кои причини им отстапија место на недоквакани,саркастични,неуки или сеуште непотковани за таа работа.Замира ли форумот,се губи интересот меѓу луѓево и ни останува уште да му одредиме рок на употреба.Како тргнало вака,форумов да го користиме само за навреди и борба за своето кажано,не предвидувам уште многу време.Што мислите вие уште колку вака може да фумкционира форумов?
:cool:
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,626
1,683
Normandy
Мислам дека премногу се замараш со тоа што и како треба апропо форуми, па оттаму се чувствуваш неисполнето и незадоволно.
 

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Мислам дека премногу се замараш со тоа што и како треба апропо форуми, па оттаму се чувствуваш неисполнето и незадоволно.
Убаво ќе беше форумите да беа преполни со членови, да не верглаат едни те исти, па и да знам барем зошто би се замарала...а за моето незадоволство и неисполнетост најмалку се виновни форумите.
Не те бива за психоанализирање, особено на женскиот пол(n)
 
  • Like
Реакции: Prashina and incule

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,626
1,683
Normandy
Убаво ќе беше форумите да беа преполни со членови, да не верглаат едни те исти, па и да знам барем зошто би се замарала...а за моето незадоволство и неисполнетост најмалку се виновни форумите.
Не те бива за психоанализирање, особено на женскиот пол(n)
Едни те исти сме, тоа е.
Ќе мораш на тоа да се прилагодиш на тоа.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
dokogavaka?

Членовите кои повеќе не се активни веројатно се претвориле во нежни снегулки и се навредиле од нешто, спремни како Усеин Болт на 100м на старт да си заминат. Ама тоа е поширока тема...(smoke)
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
734
123
1,053
26
Добра иднина само да сме повеќе членови,малку сме,не е интересно
 

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
dokogavaka?

Членовите кои повеќе не се активни веројатно се претвориле во нежни снегулки и се навредиле од нешто, спремни како Усеин Болт на 100м на старт да си заминат. Ама тоа е поширока тема...(smoke)
Демек ти во снежна топка се претвори:wub
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,683
3,863
1,183
dokogavaka?

Членовите кои повеќе не се активни веројатно се претвориле во нежни снегулки и се навредиле од нешто, спремни како Усеин Болт на 100м на старт да си заминат. Ама тоа е поширока тема...(smoke)
Не сум се претворил во нежна снегулка, само не ми се коментира на двајца што постираат нонстоп.
 
  • Like
Реакции: Saladin