Иван Исцелител - Светско Чудо

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Како тоа СВЕТСКО ЧУДО го нарекуваш „се` она за кое јас сум мрчел“? И како тоа јас станав дел од она што плукав ако отворам тема за сеир?

нема сомнеж дека е за сеир, во ниеден момент дури и темава да беше на друго место сместена немаше да помислам дека си озбилен со истата, ама вака или онака си стана дел од тоа што ти сметаше : )
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
нема сомнеж дека е за сеир, во ниеден момент дури и темава да беше на друго место сместена немаше да помислам дека си озбилен со истата, ама вака или онака си стана дел од тоа што ти сметаше : )
Со тоа што отворив тема за сеир, а не тема од типот „Ми се лизна гомцето, дали сум труден?“ или „Дилемааааа“ или „Хороскоп за првиот комшија на вашиот трет братучед од страна на вашата прабаба“?
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Со тоа што отворив тема за сеир, а не тема од типот „Ми се лизна гомцето, дали сум труден?“ или „Дилемааааа“ или „Хороскоп за првиот комшија на вашиот трет братучед од страна на вашата прабаба“?

да, може да се каже.
 

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
Иван исцелител, со нај популарната емисија, гледаноста достигнува над 2 милони, странци идат во Скопје да ја гледаат емисијата, производителите на лекови, одржуваат нонстоп состаноци, продажбата на лекови веке се намали, сите се соединуваат против Иван, човекот е испратен од госпот, само финтава е шо не знај да бајт за брадавици, иначе зборовите за баење за брадавици се, Мижи Асан да те (е)баам!
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
АЛАЛ ДА МУ Е ЗА КНИГАВА.
ВИСИНА Е ИСЦЕДИТЕЛ, КОГА ЌЕ СИ ТАЖЕН САМО ПРОЧИТАЈ ЈА КНИГАВА И ОДМА ЌЕ СЕ РАЗВЕШЕЛИШ. БРАВО ИВАН.
ЕДНАШ САКАВМЕ ДА БАРАМЕ ПОМОШ ОД НЕГО АМА РЕДИЦИ ЛУЃЕ ЧЕКАА, НЕКОИ ОД СТРАНСТВО НЕКОИ ОД ТУКА АМА МНОГУ Е БАРАН.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marchisio

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Почнав еднаш да ја читам, застанав кај моментот дека металната музика е ѓаволска ор самтинг...
Прегризав усни, потрчав по крстена вода и сфатив дека јас сум една развратна курветина, створена од ѓаволот.
Шта чеш, кога свеЦкото чудо онака апла ми го плеснува IN MY FACE, тој непобитен факт, некако со ниет сум да идам на исповед за сите металци на кои сум се ложела, ама уствари си реков: „ Каде ти у црква бе сестро со тие машти? “

Иван Црноризец Храбар Исцелител, рачно го напишал ова дело, за кое Круме Кепевски се превртува во гробот, пЉус неговата емисија е гола вода за Опра у гледаност, ( јас мислам дека круговите во полињата се порака од некој паралелен Универзум каде Иван е светиња), неговата „ чекална “ во Старо Нагоричане е врхунац на последните модни крикови у архитектурата, ама ете...хејтерс гона хејт, тоВа е.

Напред Иванче, со тебе сме, среЧни сме што те имаме.
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093

ФАЛА ИВАН ЗА УБАВИОТ ОДГОВОР.
И ЈАС ИСТОТО ГО МИСЛАМ КАКО ТЕБЕ. ЈАС НЕ ЗНАМ ШТО ИМ СЕ ЧИНИ НА МЛАДИНАВА НАША СО МАЛКУ ТРУД САКА ДИПЛОМА.
ЕХ КАМО ДА ИМАШЕ ПОЈЌЕ ЛУЃЕ КАКО ТЕБЕ ШТО МИСЛАТ.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marchisio