1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Иван Исцелител - Светско Чудо

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од existence, 9 мај 2013.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Чест ми е да ви ја претставам светата книга на Иван Исцелител „Светско чудо“. Делото кое е вовед во просветлувањето и исцелувањето на светот кое Иван тргна да го направи. Чувствувајте се слободни да го споделите и да го прочитате ова маестрално дело. Еве ви и линкче:

  http://www.scribd.com/doc/73513322/Ivan-iscelitel
   
  На Outrider и Aristokrat им се допаѓа ова.
 2. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  [​IMG]
   
  На 84 sk_Y ^_- и Slims им се допаѓа ова.
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,621
  Гарант крадел скрипта од факс. ГАРАНТ!
   
 4. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  :patos ај ќе си преќутам :patos
   
  На Just Perfect му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Јас најсериозно седнав да читам, до моментот „го гледав автоНобилчето“
  :eek::facepalm2
   
 6. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Метална музика :patos :patos
   
  На Outrider и cakar_ulav им се допаѓа ова.
 7. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  да бе таа од метал е правена бе шо ти е....
  имаш...олови,цинк,бакар,алуминиум, сеа и со моќта на Иван и го исцели и јаглерод диоксид во метал :zelen
   
  На Slims му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Electra

  Electra Неонка
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  2,047
  Допаѓања:
  6,657
  Три пати се имам обидено да ги прочитам сите 14/16 (колку и да се) странички, и секогаш застанувам кај фактот дека ангелите се високи 4 метри.
  Читајте децо, просветлувајте се, мастерпис е книгава.
  Иначе сам Иванчо има кажано дека му е преведена на сите светски јазици во 4 милијарди копии, а емисијата му е гледана од повеќе луѓе одошто навистина постојат жители на светов. Не ме чуди луѓе секој викенд да воскреснуваат за да го гледаат него.

  р.ѕ. Свецко**
  р.р.ѕ. Темава да се постави за важна во Литература и уметност!
   
  На 84 sk_Y ^_- и existence им се допаѓа ова.
 9. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  Бобо попушти под притисокот?? толку м?
  Се преточи и ти, стана дел од толпата која отвора теми за се она за што ти до прееска мрчеше??
  Да, да знам дека е иронично направена темава - ама на било кој начин ти стана дел од се што плукаше..
   
  На 84 sk_Y ^_-, JaMi, Аркантос и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Како тоа СВЕТСКО ЧУДО го нарекуваш „се` она за кое јас сум мрчел“? И како тоа јас станав дел од она што плукав ако отворам тема за сеир?
   

Сподели: