Иван Исцелител - Светско Чудо

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Чест ми е да ви ја претставам светата книга на Иван Исцелител „Светско чудо“. Делото кое е вовед во просветлувањето и исцелувањето на светот кое Иван тргна да го направи. Чувствувајте се слободни да го споделите и да го прочитате ова маестрално дело. Еве ви и линкче:

http://www.scribd.com/doc/73513322/Ivan-iscelitel
 
  • Like
Реакции: Outrider and Aristokrat

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,627
1,683
Normandy
Чест ми е да ви ја претставам светата книга на Иван Исцелител „Светско чудо“. Делото кое е вовед во просветлувањето и исцелувањето на светот кое Иван тргна да го направи. Чувствувајте се слободни да го споделите и да го прочитате ова маестрално дело. Еве ви и линкче:

http://www.scribd.com/doc/73513322/Ivan-iscelitel
Гарант крадел скрипта од факс. ГАРАНТ!
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,566
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Чест ми е да ви ја претставам светата книга на Иван Исцелител „Светско чудо“. Делото кое е вовед во просветлувањето и исцелувањето на светот кое Иван тргна да го направи. Чувствувајте се слободни да го споделите и да го прочитате ова маестрално дело. Еве ви и линкче:

http://www.scribd.com/doc/73513322/Ivan-iscelitel
:patos ај ќе си преќутам :patos
 
  • Like
Реакции: Just Perfect

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Јас најсериозно седнав да читам, до моментот „го гледав автоНобилчето“
:eek::facepalm2
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,566
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
  • Like
Реакции: Slims

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,050
6,674
1,153
Big Sur
Три пати се имам обидено да ги прочитам сите 14/16 (колку и да се) странички, и секогаш застанувам кај фактот дека ангелите се високи 4 метри.
Читајте децо, просветлувајте се, мастерпис е книгава.
Иначе сам Иванчо има кажано дека му е преведена на сите светски јазици во 4 милијарди копии, а емисијата му е гледана од повеќе луѓе одошто навистина постојат жители на светов. Не ме чуди луѓе секој викенд да воскреснуваат за да го гледаат него.

р.ѕ. Свецко**
р.р.ѕ. Темава да се постави за важна во Литература и уметност!
 
  • Like
Реакции: 84 sk_Y ^_- and existence

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,490
1,123
Скопје
Бобо попушти под притисокот?? толку м?
Се преточи и ти, стана дел од толпата која отвора теми за се она за што ти до прееска мрчеше??
Да, да знам дека е иронично направена темава - ама на било кој начин ти стана дел од се што плукаше..
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Бобо попушти под притисокот?? толку м?
Се преточи и ти, стана дел од толпата која отвора теми за се она за што ти до прееска мрчеше??
Да, да знам дека е иронично направена темава - ама на било кој начин ти стана дел од се што плукаше..
Како тоа СВЕТСКО ЧУДО го нарекуваш „се` она за кое јас сум мрчел“? И како тоа јас станав дел од она што плукав ако отворам тема за сеир?