Зошто и колку се нервирате?

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
nikad ne se nerviram, nema ni da se, barem u ovj zivot, kd ke umru ke puknu od nervozu tk
Глеј што сам пишуваја : ) до негде упрао сам, ке се демантирам малце
Мноо ретко, ептен ретко...
Дојде ми и пројде ми нервоза за секунд, и треа да е јака причина, ептен јака за да се изнервирам : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Harmonija and Anakin

Oktim

Нов член
22 мај 2014
2
1
3
30
Se nervirav za nepotrebni raboti koga me navreduvaa i postojano mislev na tie lugje sto me navreduvaat mi izleguvaa vo mislite i imav traumi od niv duri stignav do bolnici pocnav da se razboluvam glavata postojano me bolese duri napraviv i analica na krv itn dali e se vo red.I kako i naj normalno izleze se vored toa sto sum se razboluval za gluposti e bilo samo stravot i glupite crni misli koj sum gi stavil vo glavata i ne sum sakal da gi iskaram i postojano sum mislel na toa kako povtorno ke me navreduvaat kako ke mi izleguvaat vo sonot itn...i postojano imav strav i polno nervoza duri denovite mi bea rasipani no svativ deka nikoj ne e povazen od mene deka ne treba da mislam za glupi luge i za luge koj ne se pobitni od mene pocnuvam veke da si go ziveam zivotot kako sto jas sakam a ne da se zamaram koj sto mi rekol i kako ke bide samo znam deka moze da mi se fanat za k.. i nisto drugo sega ne se nerviram bidejk e loso za zdravjeto i psihata znam deka nikoj nisto ne mi moze i deka imam drugarii roditeli sto me podrzuvaat a i deka gospod e so mene i ke gi kazni na tie sto pravaat losi raboti.
No sepak svativ deka nervozata me jaci i mi dava motivacija da prodolzam da tvoram da rabotam i da si go ziveam zivotot kako sto jas sum go zamislil ili kak sto gospod mi go dadel da si go zivejam..
P.S: Ne se nervirajte za gluposti ili za nekogo sto ne vredi samo gledajte napred i ne stavajte nisto na akl vremeto leci se i ke dojdat i nasite 5 minuti pa i lugeto sto ne navreduvale i ni stvarale takvi stravovi za da se nervirame i nervirame i nervirame.... ke tropnat na nasata vrata samo treba da gi izbrisame od nasite zivoti i naseto srce i um bidejki kako sto rekov nikoj ne e pobiten od nas
Pozdrav i ne se zamarajte i nervirajte so nisto zivotot e pred nas zivejte go vie kako sto sakate
Lugjeto koj ne navreduvaat ednostavno nemaat sopstven zivot :D
Samo treba da kazime CAO PRIJATNO zivot odi ponatamu :D :D :D :D :D
 

Pisoi

Староседелец
6 јуни 2014
22
8
1,003
29
Охрид
Во принцип се нервирам многу често и тоа главно за банални работи.
Посебно ме нервира кога некој што ми значи не ме почитува,кога некој ми соли памет за тоа што треба/не треба да правам притоа без да биде прашан,и нешто што највеќе ме нервира е кога луѓето ми ваѓаат муабети за нешто што не сум го направила.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
е па вака... сакам да знам дали има некој друг што ги мрази своите родители во моменти кога се однесуваат како деца -.-
почнуваат да зборуваат работи што според мене не би требало пред нас децата(глупави прљави вицеви..) ,или кога ќе си легнат мразам што знам дека се заедно и помислата дека може повторно да се случи да слушнам како се ебат -.- ,а пред нас викаат као демек им се спие . Одвратна ми е помислата коа мислам на нив двајцата зедно у кревет -.- ... некое мислење ...
Фаќај правец за кај психијатар, под итно, со тебе нешто не е во ред а не со твоите родители.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Метаморф and corki

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
NE se traumatiziraj sto se zaedno tuku treba da se raduvas deka se sakaat. Neprimerno od niv sto mozebi treba da se potivki ili da stavat izolacija vo nivnata soba.Ti si vo osetlivi godini i precuvstvitelna i veruvam deka se budish ili ne mozes da zaspies.Zatoa obidi se da razgovaras so eden od niv so kogo si pobliska.Zboruvaj kako vozrasna.Letniot period pojdi nekade na strana,dedo ,baba,tetka...I tvoite roditeli se normalni lugje.I ti koga ke bides na nivni godini ke zivees sexualen zivot so toa tempo.Vo pubertet ponekogas gi mrazime roditelite,no vsusnost i toa e ljubov.Mozebi ne ste dovolno bliski. Se e vo red,ne ti treba psihijatar.Samo poveke druzenje so niv .Pozz
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Pica pica

Harmonija

Истакнат Член
12 јули 2013
600
405
363
28
vo posledno vreme ic ne se nerviram... epten mi e labavo i iskulirano.. luge probuvaaat da mi se kacat na glava ama dzabee
Nervoza e koga covek se nervira xd .. tolerancijata mi e na ekstra nivo
 

Метаморф

Истакнат Член
5 декември 2014
299
334
173
28
Се нервирам кога некој сака да ми наметне свој став наместо да искаже мислење.Мразам деца(не можам да се замислам како родител во иднина).Ме нервираат дедиња коа ќе речат на школо не носевме брада во наше време,епа златен твое време за среќа го нема и не ми јади сега за тоа.Главно ме нервираат само ментални караткеристики кај луѓето околу мене,а од се најмногу ме нервираат НАРЦИСИ...(facepalm)
Свашта к*р*ц упуцао.
 

MATEJA

Член со 30 казнени поени
29 мај 2014
280
247
353
ne se nerviram obicno tie sto me zivcirat gi stavam na ignor a i ne se zamaram si teram po svoe a iz ivotot e ppreubav za da go tosime vremeto na nervozi
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Метаморф

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Секојдневно, за факултетот, колоквиумите, недоволното време за учење.
Се нервирам кога некој не е точен и мора да го чекам, кога ќе ми падне интернетот и кога некој не ми враќа на порака :)