Зошто жените изневеруваат?

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,774
791
1,133
Skopje
Да ама не таквите ,пeтка глава ( паричка систем ) :kafe;)
 
Последна промена:

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Абе ете се впушташ во непромислени работи кои доаѓаат случајно, немаш време да се свестиш што правиш.. И кога си се свестил возот заминал, ако имаш грижа на совест ќе сфатиш дека си постанал грешник, не можеш да смениш ништо ама ќе се трудиш да си подобар..
А најмн тие без грижа на совест налетуваат на машки кои ќе се затрескаат во нив, ќе ги изневерат и после изневерените добри момчиња тешко стекнуваат доверба во наредната..
Тоа е веч друга тема :D :frantic
 

ScorpioNka

Истакнат Член
29 март 2016
29
41
113
Абе ете се впушташ во непромислени работи кои доаѓаат случајно, немаш време да се свестиш што правиш
Не се согласувам. Неверството баш доаѓа промислено и во никој случај не е случајно. Оној што изневерува или заведува или бил заведен. Ако е првото, значи однапред смилено било, ако е второто имал шанса да одбие, но сепак прифатил.
И да одговорам на прашањето од темата „Зошто жените изневеруваат?“ - од мое искуство, не затоа што сте влегле во монотонија, туку затоа што е страшно добро по извесни години со еден партнер (со кој сеуште се посакувате и негувате одредени страсти меѓу себе) да знаеш дека си повторно посакувана, секси и дека сеуште ја поседуваш моќта да заведеш некој маж. Едноставно знаеш дека е погрешно тоа што го правиш, не очекуваш ништо за возврат освен добра забава под дејство на адреналинот во тој момент, кој ти го поматува мозокот и ти ги убива рационалните мисли.
И на крајот, како што се изјасни членката погоре - на жените им се може, умеат да лажат многу повешто од мажите.
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
@ScorpioNka добро во ред е тоа дека се изневерува испланирано, нормално нели се криеш...
Јас кажував за моето т. н. неверство. Контактот преку телефон, случајното запознавање.. Се беше на еднаш кај мене.. оф оф тешко мене (facepalm) Глупача брееј
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ScorpioNka

ScorpioNka

Истакнат Член
29 март 2016
29
41
113
@ScorpioNka добро во ред е тоа дека се изневерува испланирано, нормално нели се криеш...
Јас кажував за моето т. н. неверство. Контактот преку телефон, случајното запознавање.. Се беше на еднаш кај мене.. оф оф тешко мене (facepalm) Глупача брееј
Не треба да мислиш така за себе. Тоа бил само невин флерт далеку од неверство. Треба да се радуваш што се‘ се завршило безболно ;) и секако да внимаваш да не се повтори :)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
968
1,133
Доволна е мала работа, мало незадоволство или разочарување. Да било и обично гледање, изневерувањето е зошто не сакал врска, да било врска зошто премногу се опуштил и си го покажал вистинското лице. Можеби зошто не се јавил на телефон или не вратил на порака.
Причини има секогаш и најситни се. Не е од монотонија туку од тоа што партнерот не е способен да и го пружи тоа што го сака, зошто секогаш е презафатен со работи кои не се важни и слично. :zelen(star)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,405
1,532
1,133
28
Доволна е мала работа, мало незадоволство или разочарување. Да било и обично гледање, изневерувањето е зошто не сакал врска, да било врска зошто премногу се опуштил и си го покажал вистинското лице. Можеби зошто не се јавил на телефон или не вратил на порака.
Причини има секогаш и најситни се. Не е од монотонија туку од тоа што партнерот не е способен да и го пружи тоа што го сака, зошто секогаш е презафатен со работи кои не се важни и слично. :zelen(star)
Сакаш да кажеш дека колку и да се труди партнерот да биде се океј и мирно и ко шо треба, пак она може да му најде мана и да се опелеши со друг?
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,340
3,031
1,133
Сакаш да кажеш дека колку и да се труди партнерот да биде се океј и мирно и ко шо треба, пак она може да му најде мана и да се опелеши со друг?
Ne.Za zenata da izneveri mnogu treba da i se natrupa vo dushata, da bide batalena, da bide dolgo osamena i bez vnimanie...Taka sto ako mazot ili dechkoto se trudi i ja nasmevnuva, i dava neznost i vnimanie nitu edna nema da izneveri.