Зошто жените изневеруваат?

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Велат дека на убавите жени не им треба ум. Они по правило се плавуши. Дека грдите, оти биле без лепота развиле ум (еволуција – Дарвин) :svirka
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
Колку и да се нарушила врската од монотонија, нели доаѓа до кавги, неподносливост меѓу партнерите сепак мислам дека лекот не е изневерување. Со изневерувањето во никој случај не може да се зајакне врската, може само уште толку да пропадне. Ќе ти смета партнерот, ќе сакаш повеќе време да минуваш со другиот кој ти нуди страст и кој предизвикува пеперутки во стомакот. Друго, како би ви било вас кога некој би ве изневерил дали поради страст или љубов небитно?! Јас секогаш велам, не прави го она што не сакаш да ти го прават!
Обично се наоѓа некоја утеха тука, а реалноста е тешка, сето тоа оди во лоша насока..
Кај мене имало и период од кој мислев дека нема излез, таква монотонија што се вика го замразив дечкото ама и тоа помина.. Во тој период налетав на "мажиште" кое нудеше се и сешто ама сигурно тоа што го поминав со дечкото овие 4 год и да го нуди, нема да го даде. А тоа е љубовта и грижата кон мене.
Си дадов слобода сама на себе да контактирам со таков човек, а сега се каам поради тоа. Сум контактирала со човек зад грбот на мојот дечко, не е нормално.. А да дошло до фаза Средба, страст, "пеперутки".. Немаше да си дозволам. Си кажав стој и отварај очи, што имаш покрај себе а што правиш :ladno јееш га, грешник.
Фала Богу сето тоа е надминато и пофторно односот со дечкото е повеќе од добар..
А дека ќе ми остане тежина која ќе ме гризе, ќе остане цел живот.
Само благодарна сум и на брачеда ми што и покрај се тука е и ме слуша и советува што е правилно и реално
 
Последна промена:

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Зошто им се може, жените знаат да лажат и ги паметат лагите кои ги кажале, за разлика од мажите кои кажуваат нови лаги или слични лаги на претходните.
Незадоволството во врската и монотонијата мислам дека е најголема причина за изневерување или па можеби причина да е некоја стара незаборавена љубоб. Ако сум женско, жените мислам дека повеќе изневеруваат, а еден маж понекогаш знае да биде само едно од многуте цветчиња што жената сака да ги има за кратко :)
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
A што ако поска да го има ,не за кратко ?
Дали ќе се смени истата во однос на тоа што била , затоа што не е навикната на тоа ??
Според твоите пророштвата и мислење вакво само го потврди 21 век ... се сложувам де ;) :)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
И сам знаеш дека е така, сите изневеруваат, за кратко зошто ако и е привлечен и цело време е нејзин ќе се сомнева во него и такви некои работи :D
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Обострано мислеше мислам дека , а лично јасне мислам никогаш ниту пак сум им бранел ... 2 пати столарите мерат еднаш сечат ,а кога мерат еднаш 2 пати сечат и излегува НИШТО ! ;)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Жената секогаш има предност за се, зошто е жена и е итра, од ништото прави нешто :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Море и какви мажи постојат....
У принцип жените полесно можат да стапат во таа релација, доволно е само малку да ги рашират нозете, додека мажите повеќе вложуваат; ветувања брда и долини, замаскирање на својата подлост само да легне што повеќе жени, временска инвестиција која не секогаш вродува плод...
Не дека го правдам сеа машкиот род, но мислам дека оној кој решил да изневерува, треба или да има дарба за истото да го направи, или преголема желба да вложи труд за истото.