1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Зимски активности во земјава

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Blueberry, 12 февруари 2012.

 1. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  Како ја користите зимава?
  Ако не сте љубител на скијањето и немате распуст, одмор или слободни денови, можете да се испробате на лизгалиште. При тоа: НИКАКО НЕМОЈТЕ ДА СЕ ИЗЛАЖЕТЕ НА ЛИЗГАЛИШТЕТО КАЈ БОРИС ТРАЈКОВСКИ! Иако цената е навистина симболична - 20 денари нема услови за лизгање на пластиката кој треба да претставува мраз. На лизгалиштето на Кале малку е скапичко ако немате гратиси - 150 денари влезница и 150 денари изнајмување на лизгалки. Со сопствени лизгалки плаќате само влез. Ако веќе отидете на лизгање на пауза задолжително пробајте го салепот во кафулето. И да - споделете каде може да се најдат гратиси :)
   
 2. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  зимски активност во Мкд "Дремење на фејсбук"
   
  На Fifi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  Чистење снег пред куќа аахахахаха

  Во врска со лизгање на лизгалиште, да не се излажете да отидете без гратиси, ќе ве кошта 150 денари лизгалки + 150 денари карта!
   
  На Baronessa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  еј како само то па јас независно дали е лето или зима јас секогаш трчам по автобусот... то ми е омилена зимска дисциплина без притоа да паднам..
   
  На Baronessa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. iskra

  iskra Староседелец

  Зачленет на:
  21 октомври 2011
  Мислења:
  204
  Допаѓања:
  300
  Паркирање во длабок снег...излегување...на пролет.
   
  На Baronessa и Jackal им се допаѓа ова.
 6. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  зависи колку е длабоко си паркиран во снегот , ако си многу тогаш и до следнат есен нема да излезиш...
   
 7. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Мене многу ми се иде на лизгалиште:sreken
  Кажете ми кај можам да најдам гратиси?
   
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Хибернација+арбајтен
   
 9. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Скијање.Прошетки+ јадење костени.
   
 10. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Лизгање на мраз,санкање,бордање
   

Сподели: