Законот на привлекување

Radoznala1

Полноправен Член
12 ноември 2017
64
28
18
23
Ne go procitav tvoeto iskustvo.
Za da veruvate na moeto iskustvo prvo treba sami da probate i da istraete dodeka ne go dobiete toa,duri togas ke izgledam kako iskusna . Nakratko sekoj den se doziuvav kako prazen prostor (nefizicka energija) od koja sme site sozdadeni i vo tekot na cel den gi drzev vo glava slikite sto sakav da se ispolnat prvo edna zelba za da mi bide pouverlivo dali deluva .Odkako vidov deka deluva pocnav so 2 zelbi e sega posoti tajming koga toa treba da se ostvari ,znaci treba prvo da pominete nekoi kontrasti za da se ispolni zelbata toa e vas pat koj mora da se pomine . Samo so istrajnost i nepokolebliva zelba ke se realizira vasata zelba i ako mislite i emociite vi se dovolno jaki toa znaci sekoj den da zamisluvate kako nesto imate se dodeka ne se ispolni ..ete toa e silna zelba propratena so vera .Potoa odkako ke zamislite i doziveete kako nestoto go imate otpustete ,osekajte se kako veke go imate nestoto i zaboravete na zelbata .Vo tekot na cel den treba da bidete na visoka vibracija i nekolku pati da ja vizualizirate zelbata potoa pak otpustete i prodolzete so denot. Probajte no bidete istrajni , ke vi stavam po nekoj link da poglednete ...se nadevam ke pomognam na nekoj i izvinete sto pisuvam na latinica
 
  • Like
Реакции: Dorina

Radoznala1

Полноправен Член
12 ноември 2017
64
28
18
23
Оваа жена зборува за тоа ,од самохрана мајка ,до мотивациски говорник ,потоа сопругот го излечи од рак со помош на ова учење
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
739
127
1,053
26
Ако ти не се согласуваш со нешто или не сакаш да прифатиш туѓо мислење не значи дека е глупаво.
Повторно по збор, два ?! Па што да се очекува од тебе. :^)(star)
Мое мислење и нема закон за привлекување
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
739
127
1,053
26
Јас ви го препорачувам овој филм кој се ќе ви објасни детално. Многумина зборуваат за овој закон и го практикуваат и променил многу животи на добро во поглед на финансии , љубов ,здравје ...
потоа очекувам ваше мислење
Многу зборуваат за овој закон ма немој...многу да зборуваа сите ќе напишеа и да моѓе зборите кај што учиш ти,во мојот факултет не учиме за овој закон
 

FemmeFatale

Истакнат Член
5 октомври 2017
32
48
118
Многу зборуваат за овој закон ма немој...многу да зборуваа сите ќе напишеа и да моѓе зборите кај што учиш ти,во мојот факултет не учиме за овој закон
Сигурно си на некој приватен факултет затоа не учите.|-( :patos

Еве една добра статија поврзана со ова.
https://www.savjetnikuspjeha.com/je-li-zakon-privlacnosti-samo-jos-jedna-obmana/
 
  • Like
Реакции: Radoznala1

Radoznala1

Полноправен Член
12 ноември 2017
64
28
18
23

Radoznala1

Полноправен Член
12 ноември 2017
64
28
18
23
Луѓе не сме посматрачи туку креатори.Сегашноста е манифестација од старите мисли и вибрации, а денес креирате за утре. Не ги зимајте овие методи здраво за готово . Еве уште нешто
Не гледајте на законот површно зошто ќе се разочарате и нема да успеете ќе ви биде крив. Ако некој тврди дека не делува тоа само значи дека тој не успеал ,тоа е како да каже дека законот за гравитација не постои. Ако некој не го сваќа тоа не значи дека го нема .
 
Последна промена:

incule

Староседелец
5 јануари 2015
739
127
1,053
26
Луѓе не сме посматрачи туку креатори.Сегашноста е манифестација од старите мисли и вибрации, а денес креирате за утре. Не ги зимајте овие методи здраво за готово . Еве уште нешто
Не гледајте на законот површно зошто ќе се разочарате и нема да успеете ќе ви биде крив. Ако некој тврди дека не делува тоа само значи дека тој не успеал ,тоа е како да каже дека законот за гравитација не постои. Ако некој не го сваќа тоа не значи дека го нема .
Немора да се учи никаде а зашто да се учи