Жикина династија

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,358
2,204
423
Дома пред Пц
толку често го имам глеано серијалов...шо му го мразам дури и името :besen
посебно коа ќе затепаат за празници...божиќ, велигден...шо ти ја знам...никако тв да не пуштиш...тоа пак тоа...претеризам:mad:
 
  • Like
Реакции: Гонзо

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,274
1,911
1,123
Kumanovo
толку често го имам глеано серијалов...шо му го мразам дури и името :besen
посебно коа ќе затепаат за празници...божиќ, велигден...шо ти ја знам...никако тв да не пуштиш...тоа пак тоа...претеризам:mad:
Ај оваа година можда камионџие ќе ги пуштаат :p
 
  • Like
Реакции: The Tramp and N|ghtmare_f

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Ногу добро филмско серијаче.. нема шанси на некој да не му се допаѓа.:D
Има, има...еве ме мене.Југословенскиот хумор ми е ептен дегенски. Тапа ми е. Само затоа не гледам вакви филмови од тоа време.
 
  • Like
Реакции: N|ghtmare_f

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Има, има...еве ме мене.Југословенскиот хумор ми е ептен дегенски. Тапа ми е. Само затоа не гледам вакви филмови од тоа време.
изгледа не си ни пробал да гледаш..и јас не сум по српските ,али оваа серија едноставно неможеш а да не ја гледаш
 
  • Like
Реакции: The Tramp

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Ice_Man
Сум ја гледал, затоа и зборам. Ама муабетот е што ја гледав и не ми беше смешна туку глупава. Мене тој хумор ме потсеќа на дебилизам. Не сакам да навредам никого, сепак станува збор за вкус, ама овој серијал (и воопшто речиси сите југословенски комедии) не можам да го сварам.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,266
9,107
1,683
единствено нешто што вредело во поранешната држава.......Луди години......прекрасни серијали :) Поучни...смеа.....
омилена сцена:

 
  • Like
Реакции: The Tramp

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Најјак југословенски серијал. Сите филмови ми се смешни. Посебно ми текнува на последниот дел кога Жика се жени и му доаѓа една кандидатка за женачка и вика: „Јао, шта ме је срамотаа.“ :biggrin
 
  • Like
Реакции: 048 and Selma