Жикина династија

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Жикина династија е филмски серијал од десет продолженија. Првобитната замисла за филмот била тој да биде приказна за младите кои доаѓаат во конфликт со законот. Меѓутоа набрзо станува комедија, пред се поради двата лика Жика Павловиќ и Милан Тодоровиќ.

Има 10 продолженија и тоа:
Кликнете на името на продолжението за да гог ледате целиот филм.
Го имате ли гледано овој филмски серијал?
Омилен дел/сцена/актер...
Ваше мислење и се поврзано со филмот пишувајте овде.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,050
6,674
1,153
Big Sur
Единствено нешто од Српско говорно подрачје кое моиве уши можат да го истрпат.
Всушност, ги обожавам бре. Колку и да ги гледам, пак ќе се смешни ко и првиот пат.
Легендарни се Хер Жика и Милан, лесна им земја.
 
  • Like
Реакции: 990Freak

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
Ногу добро филмско серијаче.. нема шанси на некој да не му се допаѓа.:D
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
Не се нормални бре, кога и да ги гледам многу се смеам :) Најјака сцена од целиот филм е кога Мишо е во неговиот стан, а стариве гледаат „филм„
-„Сад почиње драматургије„ :rofl:rofl:rofl
 
  • Like
Реакции: Stojne and Bum-Bum