1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Економски Факултет - Прилеп

Дискусија во форумот 'Образование' започната од Elenna, 31 јануари 2013.

 1. fantina

  fantina Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  112
  Допаѓања:
  162
  Бирај го трговско право без размислување...Сите поминуваат прелесно со Андоновски.
   
 2. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
 3. crvenkapa

  crvenkapa Староседелец

  Зачленет на:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  235
  Допаѓања:
  593
  И јас дипломирав на економски пп, мое мислење да избериш софиологија..полесно е...за трговско право не го сметам компетентен професорот за предметот..избирај полесни предмети и онака после дипломирање факултетот ќе ти послужи само како карта за вработување и то е то :)
   
  На WomanInRed му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  И како на економски луѓе ? Планирам таму да одам на факс
   
 5. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  сега послабо има студенти не знам како е, а порано ужас катастрофа јас кога бев...
  ако можиш бегај на друго место, се живо е шлакнато таму, продадени души. освен ако меѓувреме не се опаметиле.
   
  На WomanInRed и Kisserboy им се допаѓа ова.
 6. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Фала за искреноста Кити :) Абе мене ме влечи нешто правен или економски има дисперзирани кај мене БТ правен ама катастрофа е значи никој нема да се запиши таму оти е мизерно па си реков дека Економски ПП ваљда поарно е знам дека не е кизне шо ама планирам таму да одам има луѓе и шо се фалат и шо се жалат така да сакам мислење од секој а одлуката нормално јас ќе си ја донесам :)
   
 7. crvenkapa

  crvenkapa Староседелец

  Зачленет на:
  15 јануари 2013
  Мислења:
  235
  Допаѓања:
  593
  Економски пп, сега е многу полесен од тоа што беше порано,најголемиот дел од задолжителните предмети, сега се изборни. Од други аспекти
  многу се административно организирани, во однос на запишување семестар, пријавување испити, термини за полагање и сл..
  Во секој случај, јас би ти препорачала да студираш на некој помалку експлатиран факултет од економски и правен.
   
  На WomanInRed и Kisserboy им се допаѓа ова.
 8. sara7

  sara7 Нов член

  Зачленет на:
  3 август 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Ќе ве молам совет кој предмет да го изберам во 5 ти семестар ми требаат два од наведените: Интернет технологии,ревизија,Теорија и политика на економски развој,Трошоци и цени,Инвестициски менаџмент,Меѓународно стопанско право,Меѓународна економија,Производствен и оперативен менаџмент
  совет некој ????
   

Сподели: