1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Економски Факултет - Прилеп

Дискусија во форумот 'Образование' започната од Elenna, 31 јануари 2013.

1. fantina

fantina Истакнат Член

Зачленет на:
    29 април 2012
    Мислења:
    112
    Допаѓања:
    162
    Бирај го трговско право без размислување...Сите поминуваат прелесно со Андоновски.

2. WomanInRed

WomanInRed Староседелец

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    1,324
    Допаѓања:
    3,218
  3. crvenkapa

crvenkapa Староседелец

Зачленет на:
    15 јануари 2013
    Мислења:
    235
    Допаѓања:
    593
    И јас дипломирав на економски пп, мое мислење да избериш софиологија..полесно е...за трговско право не го сметам компетентен професорот за предметот..избирај полесни предмети и онака после дипломирање факултетот ќе ти послужи само како карта за вработување и то е то :)

На WomanInRed му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Kisserboy

Kisserboy Староседелец

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    2,446
    Допаѓања:
    3,794
    И како на економски луѓе ? Планирам таму да одам на факс

5. Kitty

Kitty Староседелец

Зачленет на:
    26 март 2012
    Мислења:
    2,673
    Допаѓања:
    6,921
    сега послабо има студенти не знам како е, а порано ужас катастрофа јас кога бев...
    ако можиш бегај на друго место, се живо е шлакнато таму, продадени души. освен ако меѓувреме не се опаметиле.

На WomanInRed и Kisserboy им се допаѓа ова.
  6. Kisserboy

Kisserboy Староседелец

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    2,446
    Допаѓања:
    3,794
    Фала за искреноста Кити :) Абе мене ме влечи нешто правен или економски има дисперзирани кај мене БТ правен ама катастрофа е значи никој нема да се запиши таму оти е мизерно па си реков дека Економски ПП ваљда поарно е знам дека не е кизне шо ама планирам таму да одам има луѓе и шо се фалат и шо се жалат така да сакам мислење од секој а одлуката нормално јас ќе си ја донесам :)

7. crvenkapa

crvenkapa Староседелец

Зачленет на:
    15 јануари 2013
    Мислења:
    235
    Допаѓања:
    593
    Економски пп, сега е многу полесен од тоа што беше порано,најголемиот дел од задолжителните предмети, сега се изборни. Од други аспекти
    многу се административно организирани, во однос на запишување семестар, пријавување испити, термини за полагање и сл..
    Во секој случај, јас би ти препорачала да студираш на некој помалку експлатиран факултет од економски и правен.

На WomanInRed и Kisserboy им се допаѓа ова.
  8. sara7

sara7 Нов член

Зачленет на:
    3 август 2019
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ќе ве молам совет кој предмет да го изберам во 5 ти семестар ми требаат два од наведените: Интернет технологии,ревизија,Теорија и политика на економски развој,Трошоци и цени,Инвестициски менаџмент,Меѓународно стопанско право,Меѓународна економија,Производствен и оперативен менаџмент
    совет некој ????

Сподели: