Економски Факултет - Прилеп | Црнобело Форум

Економски Факултет - Прилеп

crvenkapa

Староседелец
15 јануари 2013
235
593
1,093
И јас дипломирав на економски пп, мое мислење да избериш софиологија..полесно е...за трговско право не го сметам компетентен професорот за предметот..избирај полесни предмети и онака после дипломирање факултетот ќе ти послужи само како карта за вработување и то е то :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
И како на економски луѓе ? Планирам таму да одам на факс

сега послабо има студенти не знам како е, а порано ужас катастрофа јас кога бев...
ако можиш бегај на друго место, се живо е шлакнато таму, продадени души. освен ако меѓувреме не се опаметиле.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and Kisserboy

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,794
1,153
26
Битола
сега послабо има студенти не знам како е, а порано ужас катастрофа јас кога бев...
ако можиш бегај на друго место, се живо е шлакнато таму, продадени души. освен ако меѓувреме не се опаметиле.

Фала за искреноста Кити :) Абе мене ме влечи нешто правен или економски има дисперзирани кај мене БТ правен ама катастрофа е значи никој нема да се запиши таму оти е мизерно па си реков дека Економски ПП ваљда поарно е знам дека не е кизне шо ама планирам таму да одам има луѓе и шо се фалат и шо се жалат така да сакам мислење од секој а одлуката нормално јас ќе си ја донесам :)
 

crvenkapa

Староседелец
15 јануари 2013
235
593
1,093
Фала за искреноста Кити :) Абе мене ме влечи нешто правен или економски има дисперзирани кај мене БТ правен ама катастрофа е значи никој нема да се запиши таму оти е мизерно па си реков дека Економски ПП ваљда поарно е знам дека не е кизне шо ама планирам таму да одам има луѓе и шо се фалат и шо се жалат така да сакам мислење од секој а одлуката нормално јас ќе си ја донесам :)

Економски пп, сега е многу полесен од тоа што беше порано,најголемиот дел од задолжителните предмети, сега се изборни. Од други аспекти
многу се административно организирани, во однос на запишување семестар, пријавување испити, термини за полагање и сл..
Во секој случај, јас би ти препорачала да студираш на некој помалку експлатиран факултет од економски и правен.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed and Kisserboy

sara7

Нов член
3 август 2019
1
0
1
25
Ќе ве молам совет кој предмет да го изберам во 5 ти семестар ми требаат два од наведените: Интернет технологии,ревизија,Теорија и политика на економски развој,Трошоци и цени,Инвестициски менаџмент,Меѓународно стопанско право,Меѓународна економија,Производствен и оперативен менаџмент
совет некој ????