Економски Факултет - Прилеп | Црнобело Форум

Економски Факултет - Прилеп

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Јас имав.... мене ми предаваше Јосиф Талески, ама сега мислам дека не е повеќе тој.
Сепак мислам за економист да биде човек треба да го учи тој предмет..Оти овде се најбитните работи за фирмите и претпријатија. Не бива економист со социологија и англиски предмети..Но сепак нај паметно е да се бираат полесните предмети..
Како ние на времето сите руски се запишавме оти беше добра таа професорката, а појма немавме од руски, ама моравме зошто професорот по англиски беше нај големиот катил...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Сепак мислам за економист да биде човек треба да го учи тој предмет..Оти овде се најбитните работи за фирмите и претпријатија. Не бива економист со социологија и англиски предмети..Но сепак нај паметно е да се бираат полесните предмети..
Како ние на времето сите руски се запишавме оти беше добра таа професорката, а појма немавме од руски, ама моравме зошто професорот по англиски беше нај големиот катил...
Кај Љупчо Печијарески и Никола Димески нема некој што не положил.
Ако не ги бираш полесните предмети, на овај факултет уште од прва година ќе заглавиш. ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kitty

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Кај Љупчо Печијарески и Никола Димески нема некој што не положил.
Ако не ги бираш полесните предмети, на овај факултет уште од прва година ќе заглавиш. ;)
да дааа..леле Печијарееее легенда беше..Е па ние кај оваа од Охрид руски се напикавме сите :rofl
ти текнуеее..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
да дааа..леле Печијарееее легенда беше..Е па ние кај оваа од Охрид руски се напикавме сите :rofl
ти текнуеее..
Која е таа од Охрид не ми текнува ?
Ама јас бев 07 генерација......
Ти која генерација беше ?
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Трговско право е Мирослав Андоновски. А Социологија лесно се поминва кај професорот?
Прелесно се поминува , сакаш и Црвенкапа раскажи му ја ќе положиш.:)
Барем така јас положив, кај него ја имав првата 10ка.
Печијаре е најдобриот професор на економски.
Освен ако е разлошен сега, не знам.
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Која е таа од Охрид не ми текнува ?
Ама јас бев 07 генерација......
Ти која генерација беше ?

Вера Димзова , охриѓанка и во Ох предаваше и во Пп, ама овде само за испити идеше и не ни влегуваше на испитот, за да си препишуваме...Лелеее сум заборавила веќе, јас неколку години пред тебе сум..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

Elenna

Истакнат Член
31 јануари 2013
4
0
301
Планирав да го земам економија на труд ама немам никакви информации за тој предмет оти нов е сега од оваа година а проф е Димитар Николоски
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Вера Димзова , охриѓанка и во Ох предаваше и во Пп, ама овде само за испити идеше и не ни влегуваше на испитот, за да си препишуваме...Лелеее сум заборавила веќе, јас неколку години пред тебе сум..
Епа затоа не ја знам таа, ние немавме руски.
Блазе си ви, сега нема таков професор.:D
Јас Англсики учев кај Викторија Петковска од Битола, и таа беше легенда.:D
Ти по стара програма изгледа си била .