Европско Првенство Фудбал 2012

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
хаха абе ептен сум среќлија во погодувањето :D Во лига на шампиони бев за Челзи и победија, сега цело време за Шпанците бев, и Европското го освоија. :igra
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: важна and Bum-Bum

Trouble

Староседелец
6 март 2012
1,516
2,611
1,123
Не бев за никој откако ми испадна Англичаните :place Ама па за инат бев против Италијанине гадни, пошо ми ги елиминираа Англичаните и баш ми е мило ем драго шо изгубија :gjavol
 

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Ете и контра на сите критики, Шпанците изиграа феноменална утакмица и многу поразлична од сите други нивни натпревари на првенството. Тоа беше доминација, не беше пимплање. Тоа беше одличен фудбал, не досаден. Иако сепак сакав повеќе Италијанците да освојат, но со таква игра во финале не се освојува. Многу грешки имаше во одбраната. Бековите мислам ја правеа разликата, го видовте спринтот на Алба за вториот гол. Таков спринт на бек од Италија на цело првенство не ми се чини дека имаше. Така да, честитки за Шпанците баш ми е мило со каква игра го завршија првенството.
МОТМ Иниеста.
Најдобар стрелец на првенството Ел Нињо.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: важна and Hexasto

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Јас многу ги критикував шпанците за играта ама ваљда се чуваа за во финале. Доминираа во целиот меч, италијаните загинаа и заслужено победија во овој меч.
Торес најдобар стрелец, полека се враќа човек и ептен ми е мило а и Мата даде гол.:)