Документарни филмови

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
887
1,090
1,093
Скопје
Food.Inc и неможев да го догледам до крај,жал ми беше за животните :(
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Пред некој ден го гледав The last stand of 300 spartans ..и многу работи дознав кои не ми беа познати ,се што знаев беше од филмот 300.... зошто Персијците нападнале,не биле само 300 војници,што се случило после битката кај Термопилите ....
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,274
1,911
1,123
Kumanovo
Гледам историски документарци. Ме занима периодот од 2рата Светска Војна. Последно што гледав беше за логорот Јасеновац у Хрватска. Еве, па ако сакате погледнете:
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Штета што на темава нема многу мислења и што многу малце луѓе гледаат документарци.
Гледам многу често, многу работи што не сум ги знаела ги научив баш од нив, препорачувам почесто да се гледаат, ќе ве збогатат со повеќе познавање.
Може и некој да ми препорача добар документарец.
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Ќе ставам секој ден по еден добар документарец што сум го изгледала, ете овој нека биде за денес, кој сака интересни документарци нека повели : ))))