Дискотеки/барови/кафани

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
По кафани ретко одам, но кога одам најчесто тоа е летно време. Затоа што зимно време нема филтрирање на воздухот во кафаните и се усмрдувам. По нашиве дискотеки ретко одам зошто според мене се катастрофа. Или се курчат на врата, или тапа музика итн...
Најчесто одам по кафичите.
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Кафаните многу не ги обожавам.Ако идам таму,идам заради друштво :D .Не ми се свиѓа многу музиката а и друга работа е шо мој впечаток некако само прости луѓе идат таму (puke) .Во дискотека одам скоро секој петок или сабота после кафиќ.
 

Matumba

Нов член
24 февруари 2013
24
11
3
било дека и да сум, само сакам околу мене лугето да не стојат како споменици пошто јас мн играм :D
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
У дискотеку слабо иду, мноо гужва и изгужвани фаце : ) haha
У бар е најопуштено
А кафане ги сакам онија дебар маалски, или па Баба Цана и Корнер у Куманоо, лајт музиче сс јако ракииче и мезе : )
 

devil4e

Староседелец
15 октомври 2012
51
31
618
Најубаво ми е кога одам в кафана па потоа во дикотека. А во дискотека најмногу сакам рок кога има едноставно уживам :)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
Добар бар за живи сфирке има у Лептокарију , мислу дека се вика место Лед Цепелин а и чу дека е на Александру Пилеву
јако место еј, у суботу беше, доообар рок, иако сакаше нешто и странско да чују, сфиресфа тија ју рок хитови што устфари девеес посто се сфириф на сфаку сфирку
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
127
1,053
26
Во диско,мерак ми е да играм ама и другите да играат,да има транс или техно по можност