1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дискотеки/барови/кафани

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Реми, 18 февруари 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  По кафани ретко одам, но кога одам најчесто тоа е летно време. Затоа што зимно време нема филтрирање на воздухот во кафаните и се усмрдувам. По нашиве дискотеки ретко одам зошто според мене се катастрофа. Или се курчат на врата, или тапа музика итн...
  Најчесто одам по кафичите.
   
 2. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401
  Кафе Бар Ана во близина на хотелот Ловец во Охрид постои ЛИ????
   
 3. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  Кафаните многу не ги обожавам.Ако идам таму,идам заради друштво :D .Не ми се свиѓа многу музиката а и друга работа е шо мој впечаток некако само прости луѓе идат таму (puke) .Во дискотека одам скоро секој петок или сабота после кафиќ.
   
 4. Matumba

  Matumba Нов член

  Зачленет на:
  24 февруари 2013
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  11
  било дека и да сум, само сакам околу мене лугето да не стојат како споменици пошто јас мн играм :D
   
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  У дискотеку слабо иду, мноо гужва и изгужвани фаце : ) haha
  У бар е најопуштено
  А кафане ги сакам онија дебар маалски, или па Баба Цана и Корнер у Куманоо, лајт музиче сс јако ракииче и мезе : )
   
 6. devil4e

  devil4e Староседелец

  Зачленет на:
  15 октомври 2012
  Мислења:
  51
  Допаѓања:
  31
  Најубаво ми е кога одам в кафана па потоа во дикотека. А во дискотека најмногу сакам рок кога има едноставно уживам :)
   
 7. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Во последниот период останав без мислење. Дискотеките едноставно пропаднаа.
   
  На parvati и devil4e им се допаѓа ова.
 8. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Добар бар за живи сфирке има у Лептокарију , мислу дека се вика место Лед Цепелин а и чу дека е на Александру Пилеву
  јако место еј, у суботу беше, доообар рок, иако сакаше нешто и странско да чују, сфиресфа тија ју рок хитови што устфари девеес посто се сфириф на сфаку сфирку
   
 9. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Во диско,мерак ми е да играм ама и другите да играат,да има транс или техно по можност
   

Сподели: