Дискотеки/барови/кафани

Blueberry

Староседелец
12 февруари 2012
210
158
1,043
Скопје
зависи од друштво - имаш друштво со кое во кафана можеш да си поминеш топ, ама во диско со нив да е тапа. Така што зависи од расположение и типот на луѓе со мене.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола
Јас сум алергичен на нив, ама баш ич не одам.. Тежок уличар сум! :cool:
види и јас сум уличар... после кафана ми е на второ место паркој и скришни места по училишта и влезој од згради... ама сепак кафана с ие кафана.. мезе алкохол, музика, друштво... кај има поубо..:)
 

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
502
1,110
393
па зависи.. НАЈпријатно нормално дека ми е у кафич :) али викенд се знае 69 или paradiso :)
А кафана? Кафана не долази у обзир!:nah
 

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
325
395
1,063
Прилагодлив сум на секое место. Нормално, не можам да отидам сам на некое место, било тоа кафана, кафич или дискотека (додуша два пати сам имам отидено и беше топ:D), тоа се договара со друштвото со кое човек искача.
Секако, мој прв избор од 16 до 24 години беше кафаната, но мислам дека полека полека ми станува тапа место за искачање.
Ми се се*е кога ќе видам ноторни алкохоличари кои дошле да се расправаат у кафана за банални работи, дечишта, курлиња кои после првото шише Смедеревка (поделено на 4-ца) почнуваат да се дерат на музиката, да паѓаат у трансови на "нивната песна" и на девојчиња кои пијат без мерка и после повраќаат ко девојката у Scary Movie на која и праат егзорцизам.

Сум искусил миљон и еден пат разни локации но еве во последно време ќејф ми прават дискотеки, помали клубови, се разбира во нормални услови а не кога е гз преку глава. Се додека секоја недела не искачам на исти места е ок :).
Кафиња обавезно, било тоа преку недела, викенд или празник. Едноставно уживам со соговорникот додека тегнам кафе со 15 цигари уз него. Ем можеш да направиш муабет, да погледаш фудбал (и таа ќе погледа некогаш :) ) да прокоментираш за некој што седи карши вас, па дури и да навлезете во тешки филозофии и психи :).
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,758
2,399
1,133
www.crnobelo.com
Дечки, јас сум моментално во Берово, па ме интересира да не има некој на форумов од тој крај да препорача некоја добра дискотека за вечерва :) Благодарам!
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
по дискотеки кога има свирки нешто така одам ( по можност квалитетни )
а вака да испаднам и во дискотека не...а во кафичи на кафе ово оно одам...
едно кафе да утепам...а и тоа ретко се дешава...најчесто сум по паркови и улици
тоа е мојот дом...тоа е мојот живот...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,388
1,133
Yellow submarine
На добра свирка :) Па ако сака и во капела нека биде....

Иначе не знам што е препаѓањево со кафана као одбивност, демек урбанизам и ренесанса ли глумиме? :unsure
Секој , некогаш бил. Ради друштво, ради дојките на певаљката, ради ефтиното пиво....небитно.
И порфавор...без глуматања, Оскарите посекако завршија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: She, Maks and cakar_ulav

She

Истакнат Член
17 февруари 2012
301
569
393
По дискотеки последнава година многу ретко се движам, еднаш месечно може ќе излезам. Порано ептен ми беше јако кога излегував на такви места, сега баш и немам некоја желба, посебно кога проѕирните хулахопки, црвениот кармин и високиите штикли станаа девиза за студентските забави, во мојот град барем, секоја чест на исклучоците. Плус и малолетници. Ма јок.

По кафани одам, не толку често ама одам. Семејна или со друштво вечера, прослава некоја, собиранка со колеги, бивши сокласници...
А најмногу се движам преку ден по кафичите. Онака најрелаксирано ми е, муабет на раат.

И највеќе ми се оди на свирка :igra
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Maks