1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дискотеки/барови/кафани

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Реми, 18 февруари 2012.

 1. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  зависи од друштво - имаш друштво со кое во кафана можеш да си поминеш топ, ама во диско со нив да е тапа. Така што зависи од расположение и типот на луѓе со мене.
   
 2. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  види и јас сум уличар... после кафана ми е на второ место паркој и скришни места по училишта и влезој од згради... ама сепак кафана с ие кафана.. мезе алкохол, музика, друштво... кај има поубо..:)
   
 3. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678
 4. Sugar

  Sugar Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  501
  Допаѓања:
  1,110
  па зависи.. НАЈпријатно нормално дека ми е у кафич :) али викенд се знае 69 или paradiso :)
  А кафана? Кафана не долази у обзир!:nah
   
 5. Praetorian

  Praetorian Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  325
  Допаѓања:
  395
  Прилагодлив сум на секое место. Нормално, не можам да отидам сам на некое место, било тоа кафана, кафич или дискотека (додуша два пати сам имам отидено и беше топ:D), тоа се договара со друштвото со кое човек искача.
  Секако, мој прв избор од 16 до 24 години беше кафаната, но мислам дека полека полека ми станува тапа место за искачање.
  Ми се се*е кога ќе видам ноторни алкохоличари кои дошле да се расправаат у кафана за банални работи, дечишта, курлиња кои после првото шише Смедеревка (поделено на 4-ца) почнуваат да се дерат на музиката, да паѓаат у трансови на "нивната песна" и на девојчиња кои пијат без мерка и после повраќаат ко девојката у Scary Movie на која и праат егзорцизам.

  Сум искусил миљон и еден пат разни локации но еве во последно време ќејф ми прават дискотеки, помали клубови, се разбира во нормални услови а не кога е гз преку глава. Се додека секоја недела не искачам на исти места е ок :).
  Кафиња обавезно, било тоа преку недела, викенд или празник. Едноставно уживам со соговорникот додека тегнам кафе со 15 цигари уз него. Ем можеш да направиш муабет, да погледаш фудбал (и таа ќе погледа некогаш :) ) да прокоментираш за некој што седи карши вас, па дури и да навлезете во тешки филозофии и психи :).
   
 6. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Дечки, јас сум моментално во Берово, па ме интересира да не има некој на форумов од тој крај да препорача некоја добра дискотека за вечерва :) Благодарам!
   
 7. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  по дискотеки кога има свирки нешто така одам ( по можност квалитетни )
  а вака да испаднам и во дискотека не...а во кафичи на кафе ово оно одам...
  едно кафе да утепам...а и тоа ретко се дешава...најчесто сум по паркови и улици
  тоа е мојот дом...тоа е мојот живот...
   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.
 8. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  На добра свирка :) Па ако сака и во капела нека биде....

  Иначе не знам што е препаѓањево со кафана као одбивност, демек урбанизам и ренесанса ли глумиме? :unsure
  Секој , некогаш бил. Ради друштво, ради дојките на певаљката, ради ефтиното пиво....небитно.
  И порфавор...без глуматања, Оскарите посекако завршија.
   
  На She, Maks и cakar_ulav им се допаѓа ова.
 9. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Во последно време повеќе сум на релација кафана па дискотека :D
   
 10. She

  She Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  301
  Допаѓања:
  568
  По дискотеки последнава година многу ретко се движам, еднаш месечно може ќе излезам. Порано ептен ми беше јако кога излегував на такви места, сега баш и немам некоја желба, посебно кога проѕирните хулахопки, црвениот кармин и високиите штикли станаа девиза за студентските забави, во мојот град барем, секоја чест на исклучоците. Плус и малолетници. Ма јок.

  По кафани одам, не толку често ама одам. Семејна или со друштво вечера, прослава некоја, собиранка со колеги, бивши сокласници...
  А најмногу се движам преку ден по кафичите. Онака најрелаксирано ми е, муабет на раат.

  И највеќе ми се оди на свирка :igra
   
  На Maks му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: