1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дискотеки/барови/кафани

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Реми, 18 февруари 2012.

 1. Реми

  Реми Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  957
  Каде се чувствувате најпријато и зошто?

  Јас сум алергична на рутина, најчесто менувам во една вечер повеќе локации.
  Последниот пат бев на рок, во кафана и завршив на транс журка во една вечер.

  А вие?
   
  На Maks и parvati им се допаѓа ова.
 2. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  Јас сакам на излегување да не шетаме премногу, да седнеме некаде и да уживаме во муабетот (ако сме во кафич некој), а пак ако сме во дискотека нормално нема само да седиме на едно место. Сакам да кажам несакам во една вечер на повеќе места, доволно е на 1,2 места да отидеме :)
   
 3. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  u sHumu : ) tamo zabave su najandergraund ss naisHe blessing spirit : ) GalicHnik na primer
   
 4. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Па секаде идам али најјако ми е у кафана :rofl
   
 5. x3m

  x3m Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  169
  Кафана, а после на играње пикадо/пинг-понг. Да видиш дали ќе убиеш некој човек со стрелката/палката (happy)
   
 6. Реми

  Реми Староседелец

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  542
  Допаѓања:
  957
  Кафуле е супер за чил муабет. Нормално е локација да се бара според потреба.
  Само ептен ми е чудно кога посетувам некоја локација денес па по месец и налетувам на исти фаци. Зошто луѓево многу се приврзуваат за еден локал, бар/кафич/дискотека и не менуваат?
   
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  На лето во парк ми е најубаво и најопуштено. Свеж воздух, пивце, грицки, круг од најблиски луѓе, добар муабет.
  Најмногу сакам да идам на свирки на нашите локални бендови. Одлично поминати 2-3 саати, добар начин за месечно филтрирање.
  Не сум по дискотеки и кафани, слободно можам да кажам дека ги мразам. Наспроти тоа, обожавам барови. Уште ако ми се погоди да пичат рокче и да служат храна како пилешки прсти, похован кромид, помфрит, итн. Мераци...
   
  #7 MissChievous, 18 февруари 2012
  Последна промена: 12 март 2014
 8. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  независно лето или зима кафана си е кафана и ми е на прво место. не дека не одам и по барови или кафулиња ама ништо не можи да ја замени кафаната. си седиш, музика си свири , таман можиш муабет да си напрајш, да си се напиш нешто алкохол и никој да не те гледа и убо да си поминиш, и плус то можиш да мезниш нешто..
   
 9. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  кафана е моја судбина
  (happy)
   
  На Hexasto и Jackal им се допаѓа ова.
 10. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Јас сум алергичен на нив, ама баш ич не одам.. Тежок уличар сум! :cool:
   
  На Maks и DarkPassenger им се допаѓа ова.

Сподели: