Депилација

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Хахахаха, пред една година, кога ја пробав као за прв пат маската црна, си купив, се праам фраерка, а не сум знаела дека све живо вади... Како си ги потфатив веѓите, која болка беше тоа при тегнење. Дури и мустакот ми го извади ма :(

Хахахаха исто и јас цело лице без влакна, црвено жар. Од тогаш си немам ставено црна маска :zelen(star).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕид на плачот

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
105
353
Првиот пат колку болеше, лелеее. После не толку. Прв пат во 7.
Со топол бисок јас се депилирам. Сакам да пробам у шеќерна
 

carica

Истакнат Член
9 јуни 2018
13
1
303
Леле луѓе помагајте се депилирав со шекерна паста и кога ја ставив на нога првиот пат се изгорев веќе ми се направи како меурче ..
хелппп(:|(:|
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Депилација само со ладен восок. Од топлиот имам белег (и тоа од салон), па еднаш една се учеше на мене факинг три часа, па врелци ме избиваа, а и многу повеќе боли. Како пробав со ладен пред некои 3 години, нема назад.
Шеќерна не сум пробала, иако би сакала пошто е супер за поткожни и најмалку кубе, ама не би се осудила сама да правам и да се лепам.