Депилација

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Момци и девојки, се депилирате??
Од кои делови ги отстранувате влакната?
Каква депилација применувате: восочна, шеќерна...?
Кога беше вашата прва депилација, на која возраст?

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
26
Струмица
да се депилирам, на цело тело, освен на препуни уште ми е страв не можам да се одлучам никако за да пробам, а сакам :biggrin со восочна депилација и тоа со ладен восок... првата депилација ми беше во 7 одд требаше на свадба да одам, потоа на полуматура и од таму па до сега се сум си на депилација :rolleyes

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,279
3,528
443
Скопје
Се депилирам, од сите можни места ги остранувам влакната :biggrin Нозе, раце,интима,пазуви,стомак,надусници....
нозе,раце,стомак,пазуви депилирам со депилатор, интима со топла восочна депилација, надусници со ленти за лице.
Прва депилација на 18 години,претходно со бикче,и од тогаш со бикче само кога мора,кога е итно :biggrin

• Like
Реакции: Sugar

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
376
516
393
да се депилирам со топол восок ,нозе,раце ,препони,стомак..секаде каде што има потреба:biggrin..и морам да признаам дека на бркови повеке ме боли одколку на препони..незнам зошто и како е можно ама така е..:)

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,227
3,542
1,143
да се депилирам со топол восок ,нозе,раце ,препони,стомак..секаде каде што има потреба:biggrin..и морам да признаам дека на бркови повеке ме боли одколку на препони..незнам зошто и како е можно ама така е..:)

хеееееееее истоооооо :biggrin

• Like
Реакции: mAcIkA

КрисТина К.

Истакнат Член
2 март 2012
527
1,654
393
Скопје
да се депилирам, на цело тело, освен на препуни уште ми е страв не можам да се одлучам никако за да пробам, а сакам :biggrin со восочна депилација и тоа со ладен восок... првата депилација ми беше во 7 одд требаше на свадба да одам, потоа на полуматура и од таму па до сега се сум си на депилација :rolleyes
не ме плаши, јас сум 7 одд.:confused:

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
26
Струмица
Хехехе нема од што да се плашиш, не е болно многу, сега првата депилација секако дека најмногу ќе те боли, после тоа кожата се навикнува... ;) јас сега на нозе и раце не ни чуствувам болка :biggrin така да уживај, само еве на препуни имам страв, ама не било болно многу, но јас сепак имам голем страв :rolleyes

• Like
Реакции: КрисТина К.

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,541
2,555
1,133
Летно време ги депилирам нозете, градите и стомакот, а преку цела година користам бикче за пазуви и препони.

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Не плаши се, не е страшно. Сите излегле живи...:)

И јас почнав откако завршив седмо. Кај мене е интересно тоа што на горниот дел од нозете (колкови, бутови) имам ретки и плави влакна, скоро неприметливи, а од колена надолу црни. Кога појдов на првата депилација козметичарката не ме остави да ги правам цели нозе, па така се затерав. Само до колена...:)
Болеше, не да не, ми дојдоја и солзи, ама се трпи. Моментална болка е.
Оттогаш редовно си одам на депилација со топол восок. Препони издепилирав неколку пати, ама боли. Е таму стварно боли. И продолжив да ги бричам. И пазуви бричам...
Исто и веѓи правам со восок. На другите делови немам потреба од депилација..

• Like
Реакции: КрисТина К.