Депилација

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Момци и девојки, се депилирате??
Од кои делови ги отстранувате влакната?
Каква депилација применувате: восочна, шеќерна...?
Кога беше вашата прва депилација, на која возраст?
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
да се депилирам, на цело тело, освен на препуни уште ми е страв не можам да се одлучам никако за да пробам, а сакам :D со восочна депилација и тоа со ладен восок... првата депилација ми беше во 7 одд требаше на свадба да одам, потоа на полуматура и од таму па до сега се сум си на депилација :rolleyes
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Се депилирам, од сите можни места ги остранувам влакната :D Нозе, раце,интима,пазуви,стомак,надусници....
нозе,раце,стомак,пазуви депилирам со депилатор, интима со топла восочна депилација, надусници со ленти за лице.
Прва депилација на 18 години,претходно со бикче,и од тогаш со бикче само кога мора,кога е итно :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sugar

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
да се депилирам со топол восок ,нозе,раце ,препони,стомак..секаде каде што има потреба:D..и морам да признаам дека на бркови повеке ме боли одколку на препони..незнам зошто и како е можно ама така е..:)
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
да се депилирам со топол восок ,нозе,раце ,препони,стомак..секаде каде што има потреба:D..и морам да признаам дека на бркови повеке ме боли одколку на препони..незнам зошто и како е можно ама така е..:)


хеееееееее истоооооо :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: mAcIkA

КрисТина К.

Истакнат Член
2 март 2012
527
1,654
393
Скопје
да се депилирам, на цело тело, освен на препуни уште ми е страв не можам да се одлучам никако за да пробам, а сакам :D со восочна депилација и тоа со ладен восок... првата депилација ми беше во 7 одд требаше на свадба да одам, потоа на полуматура и од таму па до сега се сум си на депилација :rolleyes
не ме плаши, јас сум 7 одд.:eek
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
не ме плаши, јас сум 7 одд.:eek

Хехехе нема од што да се плашиш, не е болно многу, сега првата депилација секако дека најмногу ќе те боли, после тоа кожата се навикнува... ;) јас сега на нозе и раце не ни чуствувам болка :D така да уживај, само еве на препуни имам страв, ама не било болно многу, но јас сепак имам голем страв :rolleyes
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: КрисТина К.

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Летно време ги депилирам нозете, градите и стомакот, а преку цела година користам бикче за пазуви и препони.
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
не ме плаши, јас сум 7 одд.:eek
Не плаши се, не е страшно. Сите излегле живи...:)

И јас почнав откако завршив седмо. Кај мене е интересно тоа што на горниот дел од нозете (колкови, бутови) имам ретки и плави влакна, скоро неприметливи, а од колена надолу црни. Кога појдов на првата депилација козметичарката не ме остави да ги правам цели нозе, па така се затерав. Само до колена...:)
Болеше, не да не, ми дојдоја и солзи, ама се трпи. Моментална болка е.
Оттогаш редовно си одам на депилација со топол восок. Препони издепилирав неколку пати, ама боли. Е таму стварно боли. И продолжив да ги бричам. И пазуви бричам...
Исто и веѓи правам со восок. На другите делови немам потреба од депилација..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: КрисТина К.