Дали се срамите од своето голо тело?

Lettie

Нов член
4 јануари 2015
15
3
3
Skopje
Го сакам моето тело, и не се срамам кога ке се погледнам во огледало.. мислам дека сум ок..си ја одржувам тежината во нормала:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner

I love you

Полноправен Член
12 јануари 2015
29
17
8
25
Го сакам своето тело и затоа се трудам да го направам најдоброто што можам за истото.
Вежбам многу,внимавам на исхраната(јадам се,но не прекумерно и без граници)и уживам во глетката на истото.Не велам дека имам пропрорции на модел,но задоволна сум и не би сакала да променам било што на истото.
Пс.И да одговорам конкретно на прашањето:
Не се срамам од своето тело.
Во право си Лена нема од што да се срамиме, Инаку јас исто го сакам моето тело и правам се за негата на истото. ;)
 

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Дали некогаш после секс или после туш сте се загледале во некои поинтимни делови од своето тело? Пред огледало. Дали можете да кажете имам добар задник, добри нозе... ? Имате ли фобија од одење на гинеколог или уролог? Дали девојките автоматски бирате женско за гинеколог, а машките машко за уролог? Во спротивно што би се случило? Го мразите ли своето тело? Би сакале ли да измените некој дел од него?
Нее а дури и му завидувамм :rofl
 
19 март 2016
8
0
1
32
Епа Неверна Мала ако имаш добро тело и ако си бомбастично вградена тогаш секако дека нема да се срамиш од своето тело и ке си оделуваш време да си го гледаш и негуваш ама ако немаш тогаш се срамиш ;)
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Никогаш не не не :wavespin ха ха , вложениот труд го прави да се гордеам ! ;);):cool:
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Не се срамам,немам за што,немам од што
 

Sasho

Истакнат Член
12 ноември 2020
43
14
108
41
Го покажував со гордост порано. Вежбички и нега ама сега малку е зимско грејно тело хахаха, треба да се вратиме на некое режимче нешто да се разгледа ново и дда се вратам во форма малку. Не сум дебељак ама славички мавички си го направија своето :D