Дали некогаш се имате најдено во љубовен триаголник?

близнак

Староседелец
21 јуни 2012
169
306
1,063
Помалку или повеќе, секој од нас се наоѓа во љубовна мрежа која од различни гледни точки може да претставува триаголник, квадрат, итн итн.. Разликата е во индивидуалната дискретност, односно искреноста кај луѓето.
 

TARA

Нов член
8 јануари 2013
8
11
3
43
Се имам најдено пред 6 години и некако како уште да не можам да излезам од него:eek
Теоретски нели никогаш не го одобруваме ама тоа е бре чуден феномен кога ке се најдеш во него и кога не си повредената страна секогаш некако се водиш по чувства и си наогаш оправдувања:nah
 

Anacal

Полноправен Член
19 јануари 2013
45
29
18
Четири пати се најдов во љубовен триаголник со ист човек. Доста комплицирано и заебано е сето тоа што сум го проживеала со него, ама ете на крајот заедно сме. Иако пак мислам дека навлегуваме во триаголник, за жал.
 

The High Commander

Староседелец
2 мај 2012
206
131
1,043
123
Да, се имам, 2002 година. Имав имав едвај 19 години. Запознав убава девојка која имаше 24, и плус маж и дете.
Всушност кога ќе размислам не бевме тријаголник, бевме квадрат... во овој случај мора да се рачуна и детето....
Ептен си ја претерал. Како бе со мажена жена? И плус со дете OMG. :nah
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Избегавам геометрија :rofl не сум бил ни во љубовен триаголник, а бога:p ми ни во квадрат или ромбоид
А отсечка?
Права линија?
полуправа?
и најбитно - Кружница? (foreveraone)


Иначе не. Или можда. Ако она ме сакала и сакала уште некој друг. Ама за тоа не знам, неа треба да ја прашате.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МиГ 21

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
300
230
1,043
Оу дааа... забранетото е увек најслатко. Можда затоа шо тогаш бев премногу млада, немав ни 18 години, се впуштив у таква авантура. Сеа коа ке размислам не би си играла пак со ,,геометријата,, колку и да е убава таа игра.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati