1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Дали мажите озборуваат повеќе од жените?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од melpomena, 18 март 2012.

 1. Loner

  Loner Активен Член

  Зачленет на:
  13 март 2016
  Мислења:
  340
  Допаѓања:
  86
  Мажите често зборат за најдоброто пиво, ракијата што ја испиле, за коли, мотори, копјутери, јаки женски што поминуваат иначе вонадгледно мисам дека жените повише оговараат
   
 2. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  И ова зависи од маж до маж и од неговиот карактер.
  Познавам машко што се дружи нон стоп со жени, па попримил и карактеристика повеќе да зборува за животот на другите луѓе и што прават, како прават и сл.
  Друго машко па за разлика од него воопшто не сака да дискутира за други луѓе.
  :) Би рекла дека се зависи од ситуацијата, но ете сите викаат мажите повеќе оговараат :D
   
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Најголем процен се Пензионерите , како што им ја зголемуваат пензијата по дотерани се и зборат повеќе од кога било и што треба и што не треба ... :^):cool:
   
 4. пријателство

  пријателство Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  29
 5. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Изгледа дека мажите оговараат повеќе од жените. Поголеми оговарачи се. Наместо жените да бидат такви, сега тие стануваат такви. И не само оговарачи, туку и мрзливи се. Вечни деца што бегааат од обврски.
   
 6. Azao tie

  Azao tie Нов член

  Зачленет на:
  6 октомври 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  1
  Decko mi samo ozboruvase nekogo
   
 7. Patika

  Patika Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 февруари 2018
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  18
  Мажите повеќе озборуваат од жените само што е во врска со сексот, за друго жените се незаменливи!
   
 8. Ananas

  Ananas Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2019
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  27
  Кога се без работа да :)
   
 9. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  201
  Допаѓања:
  120
  Да .
   
  На Ananas му/ѝ се допаѓа ова.
 10. 187 SB

  187 SB Нов член

  Зачленет на:
  11 септември 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  2
  Јас мислам дека жените повеќе озборуваат. Ама според мене од личност до личност зависи ова. На некого тоа му е во крвта и нема друга работа освен да го пика носот каде што не му е место. За туѓиот живот зборуваат само личности кои немаат сопствен живот. Затоа што им е досадно , а не знаат да си најдат хоби го прават тоа.Најмногу мразам озборувачи , а посебно оние лицемерни озборувачи. Зад грб зборуваат се најлошо за тебе, а кога ќе те видат некаде ти се умилкуваат и лигават. Од такви ми се гади.
   
  На Ballet is my life и Ananas им се допаѓа ова.

Сподели: