Дали ви се има случено некоја натприродна работа?

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
273
204
1,043
епа незз тогаш подобро ти на тој ден седи си дома и незз пази се
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Го немам гледано. Ова кај мене се случува веќе по 2 пат и е во период од 3:10 до 3:30 навечер пред тоа и после тоа нема ништо.
3:15 тоа... Јас колку што имам разбрано, во 3:15 кога ќе се поклопат трите стрелки на часовникот, ѓаволот му се смеел на Господ (а еве сега прочитав нешо, Исус починал во 3:15 па фактички тоа време сатаната 'славела').

За личните искуства не би да коментирам, а приказни имам слушано многу... И од прва рака, и постари кажувани прекажувани.

Еве да кажам мој другар шо ми има кажувано пред 5-6 години: на петок 13 се враќал ноќта дома со моторот и имал сообраќајка, точно во 3:15. Среќа шо поминал полесно повреден. А измерените км на моторот биле 666. :ladno
 

Maks

Староседелец
3:15 тоа... Јас колку што имам разбрано, во 3:15 кога ќе се поклопат трите стрелки на часовникот, ѓаволот му се смеел на Господ (а еве сега прочитав нешо, Исус починал во 3:15 па фактички тоа време сатаната 'славела').

За личните искуства не би да коментирам, а приказни имам слушано многу... И од прва рака, и постари кажувани прекажувани.

Еве да кажам мој другар шо ми има кажувано пред 5-6 години: на петок 13 се враќал ноќта дома со моторот и имал сообраќајка, точно во 3:15. Среќа шо поминал полесно повреден. А измерените км на моторот биле 666. :ladno
Страшна работа е тоа одкоа ми се случи веќе почнав да верувам во некој натприродни работи
 

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
И да кажам дека после овој одговор ке избегавам да си идам дома тоа време или ке си идам до 2 часот или покасно накај 5-6 :ladno И сега седам ама со музика малце колку да не слушнам некој тропања:ladno

За ова заборавив да ти кажам, во било кое време од вечерта/ноќта таа 'сенката' можела да се попрати по тебе. Мене ми кажаа да си носам упаљач со мене секогаш. Значи вака: ти ако ја нагазиш сенката, таа ќе те прати до дома (ова само навечер), затоа требало кога ќе си пред врата да го запалиш упаљачот 5-6 секунди да посвети зошо бегале сенките од светло. И после да си влезиш дома. Демек така побезбеден си... можда бабини деветини се ова, јас да ти кажам шо знам. :)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
  • Ми се допаѓа
Реакции: V00J.

alekcacko

Полноправен Член
4 март 2012
45
4
8
33
Bitol, Bitola, Macedonia
Тука можете да пишувате за случка која ви се има случено и неможете да си ја објасните. Оние кои немаат таква случка, нека не пишуваат.
 

NEPOBEDLIV

Истакнат Член
5 март 2012
288
412
63
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum