Дали би одбрале вечен живот - бесмртност?

Дали би одбрале вечен живот?


  • Вкупно гласале
    37

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Да, би одбрала ама под услов и лугето кои ги сакам да бидат бесмртни затоа што никогаш не ми е доста од нив, секогаш ми фали време поминато со нив...
Пааа.... години... 19 можеби, не сум сигурна
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Oбавезно, само кажите куде да се пријаву
Вечен живот,заебано звучи, малце и досадно, авантуристички, ке га шетам цел сфет сто посто, ке виду до куде може да иде овај наша цивилизација, до куде киде овај технологија.Избраја би дваес три годинке да иам. Што знам зшто бш толко. Рандом цифра
Рана младост, младос лудос. сфе ке пробам и сфе ке ми здосади знам.Али би се нафатија да живу вечно или нон стоп : )))
 

MademoiselleD

Полноправен Член
21 октомври 2013
46
48
18
Скопје
Вечен живот ? Не, фала. Така животот би ја изгубил својата суштина и реченицата : " Живеј го секој ден како да е последен " повеќе нема да има никакво значење. Се' би земале здраво за готово и вечниот живот би бил многу досаден. (facepalm)
 

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Ау темава! Очи штипи од мудроста нејзина, дали би одбрале вечен живот - бесмртност. Па вечен живот и бесмртност се тотално два различни поими.Али небитно.
Бесмртност во овој свет доаѓа исто како кола која постојано вози без некоја цел.Мора да има некоја цел,завршеток кругот да се исполни.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Ау темава! Очи штипи од мудроста нејзина, дали би одбрале вечен живот - бесмртност. Па вечен живот и бесмртност се тотално два различни поими.Али небитно.
Бесмртност во овој свет доаѓа исто како кола која постојано вози без некоја цел.Мора да има некоја цел,завршеток кругот да се исполни.
А смеам да прашам што е разликата помеѓу вечен живот и бесмртност? (think)
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Бесмртен па уште и ако е ваков каков што е поарно воопшто да не сум се раѓала. Мачење без граници, поарно некое југо да ме удри и сите среќни да сме отколку бесмртност.
 

lora

Истакнат Член
21 март 2012
24
16
303
42
Skopje
Малку ми се и сто животи...
Сакам сите книги на цел свет да ги прочитам...
по можност цело време да сум на 20 годишна возраст
и цел свет да го прошетам....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Y1K991