1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Графити

Дискусија во форумот 'Дводимензионална уметност' започната од cakar_ulav, 21 февруари 2012.

 1. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Luckky, JaMi, Lena и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Does

  does 1.jpg does 2.jpg

  Jurne

  jurne 1 (x omega).jpg jurne 2.jpg

  Kemr

  kemr 1.jpg kemr 2.jpg kems 3.jpg

  Sofles

  sofles 1.jpg sofles 2.jpg
   
  На Змејче му/ѝ се допаѓа ова.
 3. The_countess

  The_countess Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 јуни 2012
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  547
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Artist, JaMi и Lena им се допаѓа ова.
 4. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Artist му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Од денешната прошетка

  image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

  Овој е посебно посебен :D
  image.jpg
   
  На Artist, diva orhideja, JaMi и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  капа му симнувам на дечкиве...свака час
   
  На Македонец, diva orhideja, existence и уште 1 член му се допаѓа ова.
 7. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  нешто што не се гледа секоја ден...
  [​IMG]
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 8. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
 10. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  На cakar_ulav му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: