Во бојата на очите прочитајте им го карактерот

Стефанија

Активен Член
19 февруари 2012
156
233
43
Зелените очи хипнотизираат

Зеленооките сакаат долги врски, брзо се врзуваат за еден партнер со кој можат да го поминат цел живот. Верни се, но и љубоморни, љубопитни и желни за експериментирање. Ретката боја на очи им дава предност при заведувањето, бидејќи го хипнотизираат секој што гледа во нив.

Не сум љубоморна, другото се е точно. :)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
не дека има врска до бојата ама цело е погодено:zelen
Зелените очи хипнотизираат

Зеленооките сакаат долги врски, брзо се врзуваат за еден партнер со кој можат да го поминат цел живот. Верни се, но и љубоморни, љубопитни и желни за експериментирање. Ретката боја на очи им дава предност при заведувањето, бидејќи го хипнотизираат секој што гледа во нив.
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Доминантните имаат темнокафеави очи

Природни лидери со силен и цврст карактер. Тие се одлични љубовници кои знаат да го усреќат партнерот, но честопати се доминантни, што може да предизвика проблеми. Присебни се и одлична поддршка ако имате проблеми.
:D Точно е ова, и за зелените е точно.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: *Anna and JaMi

iva89

Полноправен Член
27 февруари 2012
76
75
18
не дека има врска до бојата ама цело е погодено:zelen
Зелените очи хипнотизираат

Зеленооките сакаат долги врски, брзо се врзуваат за еден партнер со кој можат да го поминат цел живот. Верни се, но и љубоморни, љубопитни и желни за експериментирање. Ретката боја на очи им дава предност при заведувањето, бидејќи го хипнотизираат секој што гледа во нив.
Може има врска и бојата нешто ;) како и да е се е точно !
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Семејството е најважно за оние со кафеави очи

Овие луѓе на работа се сериозни, а во кревет страсни – секогаш размислуваат како да го задоволат партнерот. Семејниот живот им е најважен, чувствителни се и сакаат деца. Одговорни се и доверливи, а многу ретко срамежливи. Креативноста не им е силна страна ни во работата ни во љубовта.

Вистина бе :))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048, *Anna and JaMi

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Зелените очи хипнотизираат

Зеленооките сакаат долги врски, брзо се врзуваат за еден партнер со кој можат да го поминат цел живот. Верни се, но и љубоморни, љубопитни и желни за експериментирање. Ретката боја на очи им дава предност при заведувањето, бидејќи го хипнотизираат секој што гледа во нив. :zelen:sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: *Anna and 4FUN

street_chic

Староседелец
14 февруари 2012
1,433
3,678
723
Portofino, Italy
И мојте се сино-сиви со зелено, а малку се пронајдов овде :)
Сиво-сина е боја на идеалистите

Креативни и фантазери, овие луѓе имаат сонувачки поглед на светот, па така и во љубовната врска. Често се идеалистички расположени и способни да разбудат оптимизам во секого. Алтруисти се, подготвени да се предадат себеси за повеќе цели.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed, *Anna and JaMi