1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вкусови и филмски мислења

Дискусија во форумот 'Филм' започната од Altaïr, 20 ноември 2014.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Што беше толку лошо? Не сакаш такви филмови? :)
   
 2. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Врска немам, ти реков пред година, две го гледав и не се сеќавам на ништо. Ако беше оригинален и добар филмов, ќе се сеќавав ако ништо на една сцена бар.
   
 3. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Се посрамоти. Гледај си акција.
   
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Како тоа се посрамотил?
  И што е лошо во гледање на акција?
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Ништо не е лошо во гледање акција, тој жанр му е омилен затоа тоа реков. Се посрамоти со тоа дека Шесто Сетило не бил оригинален и добар.
   
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Нема мерило дали еден филм е оригинален и добар. Можеш да збориш само во твое име, а не и за останатите. Мислам дека цело време тоа се обидуваш да докажеш во темава, дека ако тебе некој филм ти особено добар, ти не можеш да укапираш ако на некого не му е ни најмалку. А всушност станува збор за вкус, нема друго објаснение.
   
  На The Tramp и Хоуп* им се допаѓа ова.
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Не, не можам да сфатам зашто ако некој филм не им е добар не се пише само дека не им е по вкус, не е нешто добар и слично. Зашто мора да пише, премногу е досаден, тапа филм ептен, едвај го гледав од што е глуп. Тоа. :)
   
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  @Söldner бураз ти се посрамоти со она што го кажа погоре. Ако не сум свиѓал култен филм ондак сум глуп и гледам акциони? Слушне се прво и размисли што кажуваш, а ИМДБ не е мерило за квалитетот на еден филм, добро? Зашто ко што сум прочитал ги кажуваш за добри филмови оние што се у 250 топ на имдб. Еве ти уште еден у топ 250 што ми беше лош - Интерстелар. Едноставно ми беше лош, а сакам фантастика и гледам, го ценам Нолан и повеќето од глумците што играат. Џаџ ми јор онор.
   
 9. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Ни реков ни сакам да кажам дека си глуп, само не ми е јасно зашто ако некој филм не ти се допаднал не пишеш дека не е добар и толку, зашто мора да додаваш дека филмот е глуп и дека не е оригинален или што ти ја знам што друго. Ти си имаш пишано дека сакаш акциони, затоа спомнав.
  Не гледам нови филмови иначе. :)
   
 10. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  што ти менува ако кажам не е оригинален, глуп е и не е добар? :confused:
   

Сподели: