Вашите моментални последици од љубовта преку слика

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ај вашите мооментални чувства,ама ова со последиците ич не ми е јасно што сака да каже темава :unsure
Некој доброволец да ми појасни?
Па еве рецимо може да изобилува со слики од Gilette blue 3 power или Wilkinson quatrо ама превише насиље ќе биде тоа.
Имаш истотака некоја цура со стуткани нозе ѓоамити пупка се прави и со наведната глава чека мрвица внимание.
Такоѓе имаш позитивизам, плажа, цура и дечко се мазат, лапаат, покажуваат секаков интерес за дегустација на туѓ јазик... или симболично као Нескафе 3 in 1. Мада ја би више Јакобс.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Па еве рецимо може да изобилува со слики од Gilette blue 3 power или Wilkinson quatrо ама превише насиље ќе биде тоа.
Имаш истотака некоја цура со стуткани нозе ѓоамити пупка се прави и со наведната глава чека мрвица внимание.
Такоѓе имаш позитивизам, плажа, цура и дечко се мазат, лапаат, покажуваат секаков интерес за дегустација на туѓ јазик... или симболично као Нескафе 3 in 1. Мада ја би више Јакобс.
Ништо не разбрав (worried) што е поентата на темата?Различна ли е од вашите моментални чувства преку слика,и која е разликата?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Абе јас спомнав само кои се варијантите за постирање на слика.... И тоа не доволно туку онака бегло, како и впрочем што се прифаќа темата.

Би рекол дека има десетици теми слични на оваа, ама тогаш би ја добил етикетата на хејтер и ширач на негативна енергија. Затоа оставив да се размножуваат ваквиот за мене вид на шунд. Но сепак тоа е само едно гледиште на еден обичен член.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_- and Emma.T

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
јас не мислам дека е шунд,само не ми беше јасна и побарав да ми се појасни,се извинувам за офф топиците и покрај тоа што не дознав што е финтата со последиците :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ај ќе појаснам сликовито. Последица мора да има причина, нели? У овој случај причина е љубов (бар ко шо вика насловот)
Е сеа љубов може да ти е ситуација во present tense и past tense. Тие што се сегашност - постираат слики од некакви си позитивни ствари, пошо нели врска е у ток. Тие што се у минато, пуштаат слики на секаков вид на аксесоари за бричење (види вујаклија -сечење вени), некакви си натаженки у ќош пошо се осеќаат запоставено ко на времето учителките не ги сакале и ги праќале таму, имаш момци (ваљда) со шишки до усна, грицкаат секакви мртви епителни клетки...Тоа се таквите т.н. последици, наместо да бидат пооригинални и да почнат својата болка да ја преточуваат со свои зборови. Сликата станува превише mainstream у задње време :)))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
јас не мислам дека е шунд,само не ми беше јасна и побарав да ми се појасни,се извинувам за офф топиците и покрај тоа што не дознав што е финтата со последиците :D
Би требело да постираме вакви слики
FUCK-YOU-BITCH-IM-A-NICE-GUY1.jpg

или вакви
M2450449-Depressed_man_crying-SPL.jpg
 

Domino ^_^

Нов член
13 јануари 2013
10
13
3
32
Ништо не разбрав (worried) што е поентата на темата?Различна ли е од вашите моментални чувства преку слика,и која е разликата?
Чувства и љубовни последици ...
Не би рекол дека е исто ... :nah
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_-