1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вашите моментални последици од љубовта преку слика

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од 84 sk_Y ^_-, 18 декември 2012.

 1. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Вашите љубовни чувства искажани преку слика, слики за се што е поврзано со љубов и слично.
  На пример јас моментално сум заљубен во девојка која сеуште ја немам запознаено во живо значи Facebook љубов..
  Еве една пример слика за мојот случај :
  http://data.whicdn.com/images/46409642/576255_462979853766815_2110140835_n_thumb.jpg
  (inlove):rofl
   
  На Domino ^_^ и ^^^ivana^^^ им се допаѓа ова.
 2. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  И јас сум во facebook љубов :rofl
  [​IMG]
   
  На Marchisio и 84 sk_Y ^_- им се допаѓа ова.
 3. Farfalla

  Farfalla Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  1,012
 4. LoveDealer

  LoveDealer Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  563
  Среќно заљубена...

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Mila Kunis, Ночной охотник, Lepaa и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. elizabetta

  elizabetta Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 септември 2012
  Мислења:
  236
  Допаѓања:
  382
  (inlove) [​IMG]
   
  На Mila Kunis, 84 sk_Y ^_- и WomanInRed им се допаѓа ова.
 6. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  шта да ти причам кад све знаш... :D
  [​IMG]
   
  На BlackArrow, The Tramp, $3Я3|\||)&p&†Y и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  [​IMG]
   
  На 84 sk_Y ^_- му/ѝ се допаѓа ова.
 8. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Хихихихи (wasntme)
   
 9. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  [​IMG]
   
  На Хоуп*, alba, 84 sk_Y ^_- и уште 4 други им се допаѓа ова.
 10. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794

Сподели: