Вашите домашни миленици

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Имам куче, Лејди се вика... најмногу си го сакам, имав и пред него една бела пудличка, но ми умре, неможев да се сопрам плачејќи :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bubili

Sale

Нов член
16 февруари 2012
10
13
3
34
Бак

SAM_2699.jpg
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Имав кутренце.
Го посвоив од Здружение за заштита на животни и го чував скоро една година.
Кога го земав беше најгрд од сите, ама кога му ги видов очињата знаев дека тој е тој, мојот маж :)

За жал морав да го дадам кога се селевме, навистина немав избор.
Сепак е во добри раце, сеуште најубав а веќе е и татко. :D
 

ladymadam

Нов член
26 февруари 2012
7
8
3
35
Е па, и јас да ви го претставам лепотанот мој.:)
Се вика Цезар, Малтезер е, стар година и 4 месеци.
Во иднина ќе следат и повеќе слики.
Отвори ја прикачената датотека 39
zdravo Lady in Pink, eve i jas ti se pridruzuvam vo klubot na sopstvenici na maltezer,imam novo milenice maltezerce,staro e 3 meseci i nesto i mnogu grizaaaa osobeno prsti,pa da de prasam dali e normalno i do koga ke trae ovoj kosmar:))slusnav deka bilo normalno dodeka se mali,ama sepak eve da se iskonsultiram so nekoj sto veke ima ista rasa kako mojata :))pozz

DSCN0685.JPG


Mojot Tobi :D
 

Lily

Староседелец
15 февруари 2012
143
123
1,043
Скопје
zdravo Lady in Pink, eve i jas ti se pridruzuvam vo klubot na sopstvenici na maltezer,imam novo milenice maltezerce,staro e 3 meseci i nesto i mnogu grizaaaa osobeno prsti,pa da de prasam dali e normalno i do koga ke trae ovoj kosmar:))slusnav deka bilo normalno dodeka se mali,ama sepak eve da se iskonsultiram so nekoj sto veke ima ista rasa kako mojata :))pozz

Отвори ја прикачената датотека 726


Mojot Tobi :D
Најверојатно гризе зашто му растат заби и го чешаат. Можеш да ми купиш од оние гуменине играчки што се баш за таа намена. Миислам дека има во џамбо:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ladymadam

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Не се секирај, нормално е, ќе му помине, сега е уште мало :) дај му нешто гумено, или како што ти рекле има гумени топки, купи му една и ќе гризе таму :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ladymadam

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
zdravo Lady in Pink, eve i jas ti se pridruzuvam vo klubot na sopstvenici na maltezer,imam novo milenice maltezerce,staro e 3 meseci i nesto i mnogu grizaaaa osobeno prsti,pa da de prasam dali e normalno i do koga ke trae ovoj kosmar:))slusnav deka bilo normalno dodeka se mali,ama sepak eve da se iskonsultiram so nekoj sto veke ima ista rasa kako mojata :))pozz

Отвори ја прикачената датотека 726


Mojot Tobi :D
Нормално е да гризе. Е сега, јас на мојов му попуштав и тоа и до ден денес му е навика, па така играме. Со гризење.
Мој совет е да не му попушташ за да не му премине во навика за понатака. Купи му гумени играчки или од оние коски за гризење што се и кога ќе ти побара прст за грзење дај му го тоа...:)