Вашиот ден на плажа

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Отиду на плажу у 10 и легам у сенку блеју у телефон или слушам музику сс цвикери на очи. Пред да иду да ручам улегну у воду 10 минута и то. После ручам и отиду па на плажу и улегну у воду около 1 сат и после искочу од воду и па си седну у сенку. Кт ке залади прошетам по плажу натамо навамо да не има нешто интересно да се види.
 

~ Скарлетка ~

Активен Член
25 октомври 2012
348
204
43
35
Скопје
Накај 8 станувам, јадам веќе сум "спакувана" од претходниот ден (пешкир, душек, резерва купачи, млеко за сончање, апарат, нешто пари, шише замрзната вода, апчиња и фластери, книга, карти и крстозбори), и на плажа сум накај 9-10 до 7-8 вечерта. Најмногу се сончам пошто тешко фаќам тен а додека сум во вода најчесто лежам на душек а кога не тогаш нуркам или вежбам во вода. (тоа што правам во вода многу зависи со кој сум на одмор) ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Jericho

Loner

Активен Член
13 март 2016
340
86
28
Skopje
Што правите кога сте на плажа?
Што носите со себе на плажа?

Како го поминувате вашиот ден на плажа?

Мојот ден на плажа:

-пакувам пешкир, уље за сунчање, чадор ретко, очила за сонце
-на плажа сум од 9 сабајле до 5-6 вечер
-се сончам минимум 1 час а остатокот во вода
-вода нормално мора да има со мене, грицки и такви работи не носам
-фотоапарат чат-пат, кога сум со повеќе друшто носам апарат, кога сме помалку не носам (да не го украде некој додека сме сите во вода)
Идам буљам женски се мачкам со крем па после ласта у морето па искачам се бришам одмарам пак буљам јадам и тоа е
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Сончање , Серва на мрежа ,а ако нема мрежа во средина ;) :) i ВОДААА :)
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Се пакувам за на плажа се што треба,седам до вечер после малку одмор и на шетање
 

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
105
353
Зимам пешкир, лежала, чадор, млеко за сончање, книга. Одам на плажа, во вода, па сончање, седам на плажа. После одам во соба ( одма на плажа е ), јадам нешто, па спијам,одмарам. Кога ќе помине најжешкото пак одам на плажа, и после вечерта на шетање
 

love !

Староседелец
7 август 2018
156
34
628
пукнувам од досада ете таков ми е денот на плажа