Вашата моментална љубовна состојба е?

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
„Женска го продаде кучата“
(нешо као синоним „I have a boyfriend“ откачување :D)
Хаха, ме потсети на скечот Цацко чита од весник во рубрика лични контакти:
Се бара корпунентен маж со над 150 кила, да има кола.... пожелно е да се прати слика.... од колата :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Jagoda and Saladin

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Ако поразговарам за мојата љубовна состојба, како и секој ordinary human ќе ми рече или да менам друга или па јбг ти си крив, што и во суштина јас сум крив што си дозволив толку многу да се заљубам во една личност.

Пошто како и секоја човечка креатура е со предности и маани, јас како almost perfect human creature и го "покажав" мојот свет како живеам и дали би сакала да ми даде шанса, за која јас би се трудел да биди среќна. И реков, дека ми е прва што вака сум се заљубил и дека ќе правам се да и е убаво, ако неа и е убаво, мене x2.

Единствено што мразам и би сакал да го почитува е да не ме лаже и да не касни.

Второто го почитуваше, а првото очигледно не.

Ми е жал што испадна дека не е толку специјална како што јас ја гледав и доживував, и нема никогаш да ме заборави до кои крајности одев до самиот крај за да ја спасам врската. :(



Штета, голема штета, што не е таа што ми се прикажа.
 

Situiran

Нов член
31 јануари 2017
8
1
3
35
Покомплицирана од било кога во животов. Си правам интересно да ми биде на стари години.
Е што правиш да ти биде интересно ајде кажи ми, и мене ми е монотоно во животов па ако можеш дај некоја идеа :)