Бркање од час

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Мене не ме бркаа, ме испрашуваа. Наводно да ми ја исполнеле желбата за константно дрдорење.
А јас сепак мислам оти тоа беше поради милозвучниот ми глас што обожаваа да го слушаат, ама се срамеа да кажат. :D
Еднаш или два пати имам само летано од час. Знам оти претерано ме болеше стомак за јадење, па мислев нема да ме види професорката ако поткаснам под клупа. Ахам...

Само не ми е јасен феноменот на зелењаци кои се гордеат со своите истерувања ко да е некој херојски подвиг. Па сите сме правеле глупости де, ама затоа се викаат и така ко што се викаат - глупости.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Arkantos and slb_bobo

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Ретко, многу ретко. Не се сеќавам баш колку пати, ама знам дека беа ретки случаите. Не бев лош, арогантен ученик, немаше потреба од бркања. Всушност, во мое време ретки беа таквите ученици - за разлика од сега.
 

Butterfly^^

Истакнат Член
7 јануари 2013
239
271
373
Ми се случило и тоа два пати до сега.Првиот пат зошто се смеев многу гласно.. А вториот пат бидејќи пишував нерамномерно на таблата.Ме избркаа фино лепо велејќи дека не заслужувам ни двојче.А другиот час истиот професор без да ме испраша ме испофали пред целиот клас како сум многу солидна и би требало да одам на натпревар по хемија :unsure :D
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Ехеее... миљон пут : ) али увек сам бија запишуван сс молиф, а зшто ?
Епа затој што на час ја мељаше, добро не увек нели, али такф сам, дрндам..
И што е финта смеемо се сфи а у ајде Дарко излегувај надвор мноо збориш и ја фино лепо си отиду у сендвичару на кафе
Али телефон ми ѕвони и ми викаф школски оди брат проесорка те вика да дојдеш досадан е чаз без тебе : )
И ја фино лепо си се врату, а у дневник ме избрише што ме запишала

Текнуe ми една проесорка имаше едну изреку: "Ке те истерам, ке те запишам и единица колку тебе голема ке ти напишам"
 

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
Ви се случило ли да ве избркаат од час/предавање? Која била причината?
никогаш не ме избркале, сама си иам заминато од час во прва година !! Сите ме гледаа ко теле во шарена врата коа гледа !! :D
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Ме имаат еднаш избркано заради тоа што се смеев цел час.Па што да правам кога со една другарка гледавме 9gag :D
Друг пат ме избркаат затоа што зборував на час т.е на другарката и се скарал дечкото па јас ја советував бла бла (wasntme)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ZmajChe

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
326
396
1,063
Бркам од час око не ми трепнува. На совет колешки се жалат децата биле недисциплинираи им се спротиставувале ако им речат да искочат од час и после се жалат не знаат како да се справат со тоа.
Затоа неоправдан, минус за редовност, и наредна недела како попче ќе седи мирен.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Нон стоп си висев у школски пред сендвичара,
со другарчињата ми од клас.
Наводно бевме незаинтересирани и недисциплинирани.
И така, наместо на час ние си цртавме графитчиња во околината,
за на крај да имаме подобри оценки од оние кои беа "дисциплинирани"