Бремена пред бракот - во минатото и сега? | Црнобело Форум

Бремена пред бракот - во минатото и сега?

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
137
1,053
Се сложувам дека треба
родителите да разговараат со децата.Меѓутоа 99 проценти не разговараат.
Друго,не би рекла дека е предрасуда тоа што се мисли за лошо бремена пред бракот.Има редослед и за тие работи и не би требало да се отстапува од нив.
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
215
136
1,053
Неодамна бев на свадба каде невестата не беше бремена :) нема врска тоа дали е или не е бремена пред брак , ако се сакаат младите и да не може да добијат деца ќе најдат решение ( ќе посвојат на пример ) :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Stojne

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
Се сложувам дека треба
родителите да разговараат со децата.Меѓутоа 99 проценти не разговараат.
Друго,не би рекла дека е предрасуда тоа што се мисли за лошо бремена пред бракот.Има редослед и за тие работи и не би требало да се отстапува од нив.
Може ли да ми кажеш кој го дал тој распоред? :)
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
137
1,053
Не го дал никој,меѓутоа зборот ми беше дека не е во ред да се отстапува од тие ,природни закони'.:)
Како ќе ти биде тебе(на пример) да ти донесат поклон за роденден и прво да го видат други,а после ти?
Ме разбираш што сакам да кажам?
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
Не го дал никој,меѓутоа зборот ми беше дека не е во ред да се отстапува од тие ,природни закони'.:)
Како ќе ти биде тебе(на пример) да ти донесат поклон за роденден и прво да го видат други,а после ти?
Ме разбираш што сакам да кажам?
Ама кај пишува дека се „природни закони“?
Ако добро те сфатив, компарацијава ти е за невиност? :)
 

Ane1392

Нов член
29 ноември 2016
5
1
1
23
Вчера ми беше ден на овулација, имав секс со завршување внатре. Има ли шанси да сум бремена? Ноќеска ми се повраќаше, и сабајлево пак ми се повраќа, дали е можеби сугестија....?
Ви благодарам
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,199
1,133
Вчера ми беше ден на овулација, имав секс со завршување внатре. Има ли шанси да сум бремена? Ноќеска ми се повраќаше, и сабајлево пак ми се повраќа, дали е можеби сугестија....?
Ви благодарам
Има тест за бременост, направи го и биди си мирна. И немајте секс со завршување внатре ако немате желба за деца.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕид на плачот

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
Вчера ми беше ден на овулација, имав секс со завршување внатре. Има ли шанси да сум бремена? Ноќеска ми се повраќаше, и сабајлево пак ми се повраќа, дали е можеби сугестија....?
Ви благодарам
Не се филмај дека повраќаш од тоа што вчера „завршиле“ во тебе. Нема никаква логика тоа да се случи... симптомите почнуваат подоцна. Напиј се од тие апчињата како ги викаат, што се пијат после „завршување“, мислам дека до 72 часа имаш рок, и донт бери гајле.