1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Брада како стил

Дискусија во форумот 'Лице' започната од Hip.Hop_MKD, 17 февруари 2012.

 1. ZmajChe

  ZmajChe Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2012
  Мислења:
  937
  Допаѓања:
  2,068
  баш има типци на кои им стои брада така пресно не бричена и убаво изгледаат.. а некои едноставно се поубави без брада :p
   
  На Badgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Selene

  Selene Модератор

  Зачленет на:
  6 јуни 2012
  Мислења:
  719
  Допаѓања:
  1,867
  Како не сум ја видела темава досега. Јас не сакам машки со брада, јас ги ОБОЖАВАМ. И тоа не само со брада, туку и со силна изразена линија на вилицата и многу густа брада. Кога е ретка ми делува грдо. Посебно убаво им стои на црни машки, евентуално на смеѓи, на плави досега не сум видела убаво да им стои. Со густи веѓи и специфичен нос би била мојата фантазија за идеално машко лице.

  Најубаво ја носи Бекам
  [​IMG]
  Исто на Зен
  [​IMG]

  Ова ми е прегрдо.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  Секакви варијации ми се грди впроочем. Сакам брада низ целата вилица, не сакам само делови.
   
  На WomanInRed, street_chic, Trajche и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Не е дека сум умрен за да бидам со брада, ама толку многу ме мрзи да се бричам што одлучувам да одам така... :)
  Се случува некогаш да бидам нешто како Султан Сулејман(за нијанса помалку :) )
   
  На Foxboro му/ѝ се допаѓа ова.
 4. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  2 ипол месеци како не сум се избричил. Заборавив како изгледам без брада.
   
  На Lena, МериСелест, Arkantos и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  попееее.....у црквата конкуренција ќе фаќаме :zelen
   
  На МериСелест му/ѝ се допаѓа ова.
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  ти се бричиш, не те играам. Скар.
   
  На cakar_ulav му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  Највеќе сакам брада кај машки.Машко без малцеее брада не доаѓа во предвид (wasntme).Мислам дека тоа е супер и со тоа се покажува машкоста :D Али чувството кога се галиш од брадата и тоа те боцка е незаменливо (inlove) На пример ваква брада ми се допаѓа
  [​IMG][​IMG]
   
  На WomanInRed, $3Я3|\||)&p&†Y, Aquarius и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,621
  Допаѓања:
  5,696
  ма само оваква брада поштувам:D
  [​IMG]
  или евентуално

  [​IMG]
  :D:D
   
  На WomanInRed, Solstice, 84 sk_Y ^_- и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Ме потсетивте дека по 3 неделната анархија на моето лице, морам да се избричам :(
   
 10. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Мене искрено мноо ме мрзи да се бричу, иам машинку малу на батерие поклон ми е, добра е Panasonic ама финта е што она е за мноо кратку браду, од кец да се шиба на нулу, а ја мрзу нулу, такој да бикче си рокам
  Али браду никад не носу дугачку, него само онакфу т'мнску подраснату фраерску : ) такф сам поубаф(народ еде г**на)
  Не гу носу као стил, него од пусту мрзу спрема бричење : )
   
  На Arkantos и Foxboro им се допаѓа ова.

Сподели: