Брада како стил

ZmajChe

Истакнат Член
21 март 2012
937
2,068
93
баш има типци на кои им стои брада така пресно не бричена и убаво изгледаат.. а некои едноставно се поубави без брада :p
 
  • Like
Реакции: Badgirl

Selene

Модератор
6 јуни 2012
719
1,867
1,103
Како не сум ја видела темава досега. Јас не сакам машки со брада, јас ги ОБОЖАВАМ. И тоа не само со брада, туку и со силна изразена линија на вилицата и многу густа брада. Кога е ретка ми делува грдо. Посебно убаво им стои на црни машки, евентуално на смеѓи, на плави досега не сум видела убаво да им стои. Со густи веѓи и специфичен нос би била мојата фантазија за идеално машко лице.

Најубаво ја носи Бекам

Исто на Зен


Ова ми е прегрдо.Секакви варијации ми се грди впроочем. Сакам брада низ целата вилица, не сакам само делови.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Не е дека сум умрен за да бидам со брада, ама толку многу ме мрзи да се бричам што одлучувам да одам така... :)
Се случува некогаш да бидам нешто како Султан Сулејман(за нијанса помалку :) )
 
  • Like
Реакции: Foxboro

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Највеќе сакам брада кај машки.Машко без малцеее брада не доаѓа во предвид (wasntme).Мислам дека тоа е супер и со тоа се покажува машкоста :D Али чувството кога се галиш од брадата и тоа те боцка е незаменливо (inlove) На пример ваква брада ми се допаѓа
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Ме потсетивте дека по 3 неделната анархија на моето лице, морам да се избричам :(
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Мене искрено мноо ме мрзи да се бричу, иам машинку малу на батерие поклон ми е, добра е Panasonic ама финта е што она е за мноо кратку браду, од кец да се шиба на нулу, а ја мрзу нулу, такој да бикче си рокам
Али браду никад не носу дугачку, него само онакфу т'мнску подраснату фраерску : ) такф сам поубаф(народ еде г**на)
Не гу носу као стил, него од пусту мрзу спрема бричење : )
 
  • Like
Реакции: Arkantos and Foxboro