Болка во градите

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
да сум имал повеќе стресни настани... ама мене ме асоцира на слаба циркулација, мајка ми како помлада имаше слаба циркулација и беше хоспитализирана, па можно е и од тоа да ми се болките во градите...вака изгледаа моите прсти повеќе пати Отвори ја прикачената датотека 13959 тоа го немав кажано во анамнезата на прегледите бидејќи ми е симптом од неодамна. веќе се закажав повторно на преглед кај Жан Митрев, се надевам дека не е нешто сериозно
фала многу на сите
Слаба циркулација обично се карактеризира со ладни раце и нозе, поблед тен, замор и сл. Мислам дека тоа можеш лесно да го провериш со тестови.
 

milebt

Нов член
13 јануари 2013
6
0
1
32
Слаба циркулација обично се карактеризира со ладни раце и нозе, поблед тен, замор и сл. Мислам дека тоа можеш лесно да го провериш со тестови.
да да ..секогаш ми се ладни рацете и нозете дури и во лето, бледило има почесто особено на лицето, мн лесно се заморувам дури и при качување на 5 скали
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Не верувам дека може да дојде пред
20та година,но сепак можно е.

Би било поинтересно да објасниш
за што се работи
т.е зошто и како доаѓаш на таа идеја,
тогаш можеби би можеле поопширно да ти објасниме нешто на таа тема.
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Добредојде на форумот. За почеток би било подобро да пишуваш на кирилица. Второ ако може поопширно да разјасниш, за да може да ти одговорат останатите кои знаат во врска со оваа болест.
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Објасни ги симптомите.

Тоа може да се снима т.е се прави
мамографија на дојките.
Сама неможеш да знаеш што е, затоа што и двете се како грутки на дојката.
Разликата е во тоа што цистите болат
( создаваат болки)
а ракот не боли, но носи други важни
симптоми со себе.
 

kiki..k

Нов член
22 февруари 2013
3
0
1
Нема никакви симптоми освен што забележала ,,нешто" внатре во дојката.
Велите цистите болат..болат при допир или постојано ?
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Цистите болат постојано.
Секое движење боли, па и нормалното дишење
создава ненормални болки.

Најдобро би било твојата другарка да
оди на гинеколог, кој ќе ја прегледа и упати понатака.

Но, не верувам дека е рак на дојка.
Ракот на дојка се појавува најчесто од
30тата па нагоре.