1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Болка во градите

Дискусија во форумот 'Општи здравствени проблеми - прашања и одговори' започната од milebt, 13 јануари 2013.

1. MountainMan

MountainMan Активен Член

Зачленет на:
    29 јануари 2013
    Мислења:
    96
    Допаѓања:
    151
    Дај бре не се заебавајте за такви работи по форуми ке питате... одете кај стручно лице. Еве пример што ако е рак а вие си губите време со прашување по форуми. Ако било по форуми доктори ке немаше затоа брзо кај доктор да види што е.. со среќа :)

На Gemini, Lena и melpomena им се допаѓа ова.
  2. Legioner

Legioner Истакнат Член

Зачленет на:
    18 април 2012
    Мислења:
    999
    Допаѓања:
    606
    може и пред 20 година да се јави рак на дојката на пејачката Анабела и е правена интервенција кога имала 19 години, сепак за да ссе утрврди тоа треба мамограм и секако наод од специјалистички доктор а не од нас форумџиите.
    Така да најдобро другаркати да оди на лекар па да види што и е ..

3. Anakin

Anakin Истакнат Член

Зачленет на:
    23 август 2012
    Мислења:
    869
    Допаѓања:
    977
    Консултирајте се со вашиот матичен лекар, гинеколог . Од таму ќе добиете добри упатства за тоа каде да се обратите .

4. Natenceto

Natenceto Истакнат Член

Зачленет на:
    6 март 2012
    Мислења:
    1,029
    Допаѓања:
    1,193
    Девојче помош овдека нема да најдеш. додека тука пишуваш и отвараш нови теми просто губиш време. Оди на лекар и консултирај се, тука сите различно ќе ти кажат.

5. Mila Kunis

Mila Kunis Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    2,279
    Допаѓања:
    3,528
    Незнам за цистите,меѓутоа можам да ти кажам дека моја другарка на 22 год чуствуваше болка во градите,особено во едната и кога отиде на ехо на дојка и кажаа дека тоа е заради овулацијата(најчесто пред менструалниот циклус биле болките) и дека нема причина за паника дека млечните жлезди се спремаат како јајце клетката за оплодување :)
    Но најубаво е да се посети лекар,не е страшен прегледот,не боли.

6. Gemini

Gemini Староседелец

Зачленет на:
    24 мај 2012
    Мислења:
    2,477
    Допаѓања:
    5,078
    Нормално дека другарка ти ќе се почувствува нешто во дојките не може празни да бидат и плус треба болната дојка да и е отечена и околу неа да почувствува поголеми грутки сепак за да се сомнева на рак на дојка претходно може да направи САМОПРЕГЛЕД на дојките и да посети доктор за поголема сигурност сепак за здравјето се работи :)

7. Tinkiwinki

Tinkiwinki Нов член

Зачленет на:
    26 декември 2019
    Мислења:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво јас сакав да ве прашам еве 4 дена како ме болат градите, имам тапа болка не јака, направив крвна слика све ми е супер, направив екг исто така ми кажаа дека ми е одлично срцето, притисокот ми беше исто така супер, и затоа цело време се прашувам зошто и од што може да ме болат градите, па затоа сакав да побарам и ваше мислење? Да заборавив да кажам ми најдоа само некоја бактерија во мокрачата или од настинка или од долго користење на антибиотици па се прашувам дали може тоа да влијае на плуќата или на болка во градите. Би била благодарна доколку ми помогнете бидејќи многу сум уплашена!

Сподели: