Боенки за спокоен ум

  • Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
971
733
Па на таа слика што треба убаво да изгледа, ако излезам од линија многу тапа ќе ми е. По една ракија пред боење, таман за циркулација и нема да ти се тресат рацете хахаха :patos:patos:patos
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Ајде бе, не знаев дека има и вакво нешто :zelen
Тотално сум за. Јас многу пати пробувам кобајаги да нацртам нешто, голем мерак имам ама тука се завршува. Антиталент намбер уан. Ова би ми дошло така добро, занимација, а и не е толку комплицирано само си чкрташ и за разлика од цртањето нема на крај да бидиш уште поразочаран од претходно, зошто треба да си ептен за да не можиш да останиш во линијата. Желбата за цртање е огромна, ама пошто не ме бива мора да преминам на ова. Макар и да е боење на Мики Маус, не би ми сметало. Доста добар начин да го поминиш времето кога едноставно денот не ти е погоден, некој или нешто те изнервирало, не ти се седе на интернет а не ти се излева ни од дома.
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
741
613
103
Не знам дали сте заприметиле, но актуелни се боенки за возрасни, за релаксирање после работа. Дали некој сериозно би се нафатил да бои во боенка за да се релаксира, а не на пример да гледа телевизија или да оди на прошетка или да спие ?
Што мислите вие, дали е ова само губење време или па има некаков ефект, а за тие што си бојат дали ве смирува и релаксира ?

Отвори ја прикачената датотека 28319
Абе штикличко, па вакви боенки ниту во пензионерски дом старците не употребуваат:D Каква релаксација жити бога:nah
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,400
4,420
1,153
Ајде бе, не знаев дека има и вакво нешто :zelen
Тотално сум за. Јас многу пати пробувам кобајаги да нацртам нешто, голем мерак имам ама тука се завршува. Антиталент намбер уан. Ова би ми дошло така добро, занимација, а и не е толку комплицирано само си чкрташ и за разлика од цртањето нема на крај да бидиш уште поразочаран од претходно, зошто треба да си ептен за да не можиш да останиш во линијата. Желбата за цртање е огромна, ама пошто не ме бива мора да преминам на ова. Макар и да е боење на Мики Маус, не би ми сметало. Доста добар начин да го поминиш времето кога едноставно денот не ти е погоден, некој или нешто те изнервирало, не ти се седе на интернет а не ти се излева ни од дома.
Ако имаш толку голема желба и мерак за цртанје ич да не се обесхрабруваш. Сѐ се учи, дури и цртањето. А сега барем има толку туторијали на интернет и за почетници и секакви.
 
  • Like
Reactions: Давор

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Ако имаш толку голема желба и мерак за цртанје ич да не се обесхрабруваш. Сѐ се учи, дури и цртањето. А сега барем има толку туторијали на интернет и за почетници и секакви.
хахаха, не ме бива :zelen Сум пробал милион пати, ама мислам дека цртањето ти е природен талент. Или те бива или не те бива.
 

Headache

Полноправен Член
14 јуни 2016
50
72
18
31
Јас би сепак со мандали!

Нивната хармонична симетрија има навистина смирувачко дејство. Најчесто се изработуваат во будистичките храмови во Тибет. :)
 
  • Like
Reactions: Prashina

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,328
3,017
1,133
Gi vidov boenkite u knizara i debilni mi se za mojit um, ne me relaksiraat.Verojatno za sekoj individualno , mene me relaksira na pr gushkanje drva u park.