Бесмртни секс симболи

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
401
1,073
Eupen
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,507
7,141
1,153
Big Sur
Да не повторувам од претходните, ама од поновиве мора да се додаде Моника Белучи.
Таков скриен, а гласен сексапил има жената, толку грациозно старее, прекрасна ми е.
0ee6d274f8a9f6efba0f04e2783dc119.jpg

Франсуаз Арди ми е просто прекрасна во секое издание.
6a00e54ef16809883300e5526869ea8834-500pi.jpg

Никаде без Амазонкава Наоми Кемпбел. Женава има 35 годишна кариера, а има остарено 3,5 години од нејзиниот почеток.
naomi-campbell-now-then.jpg

Од машките би го додала само Дејвид Боу(в)и. Може не е за секој типичен секс симбол, но затоа е неповторлив.
Дури и ко постар беше прекрасен.
david-bowie-dies-cancer-69.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,073
5,612
1,683
Disco
Веројатно најубавата жена во познатата историја, неповторливата Џенифер Конели (inlove) Нестварно нешто (inlove)
Едноставно нема ништо споредливо. Beauty knows no further.

 
  • Love
Реакции: Saladin