Бесмртни секс симболи

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
600
423
Ohrid
како што вели самиот наслов кој по вас влегуваат во ова категорија
од машките би ги издвоил Јамес Деан, и Марлон Брандо.
Од женските била и секогаш ќе биде Мерлин Монро.
На ред сте Вие
по објективна критика на 4 фун го проширувам темава.
значи се мисли на џвезди кои ги обележија 50, 60,70,80 и 90 те
а кои се и ден денес актуелни како во филмот така и во шоу бизнисот.
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
насловот на друга тема ме асоцираше ... а и добро ке беше да имаше некој интересен вовед и објаснување што/зашто како ... али нема везе :sreken
не мислев да критикувам - само си го искажав моето мислење (nod)

Elvis Presley


Brigitte Bardot
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Caci and Legioner

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
600
423
Ohrid
Факт е дека главни симболи на 20иот век се Elvis Presley, James Dean, Marilyn Monroe и Audrey Hepburn. Се сложувам и со сите горенаведени. Би ги додала:

Paul Newman

Betty Grable (првата pin up девојка)

Farrah Fawcett


богами фара форсет ептен јака е :D (happy)
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
600
423
Ohrid
софија лорен и ден денс жари и пали на сцената ;)
од машките ти фали и Мики Рурк и Жан пол бел Мондо
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luckky

fantina

Истакнат Член
29 април 2012
112
163
343
^Ех како не се сетив на Мики Рурк. Има, има уште, но не можам моментално на сите да се сетам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Legioner