1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Балетанки

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Zbuneta.com, 4 мај 2014.

 1. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,275
  Допаѓања:
  1,896
  Мислам дека сите жени се пресреќни што постојат балетанкие и што се во мода...
  Нема ништо поудобно од балетанки, по комфор ми се најблиску до патика...
  Просто ги обожавам и си ги имам во многу бои и модели...
   
 2. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Најгрозно нешто,модерен опинок
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,321
  Допаѓања:
  3,003
  Јас никогаш не сум носела балетанки. Не ми се женствени, некако како влечки ми се . Сакам штикла .
   
 4. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Поентата ако добро ја сватив дека девојките не носат балетанки да бидат женствени туку дека така се осеќаат покомотни,значи прво што ми е мене убаво а после дали им се допаѓаат на другите.
  Јас мислам и по пижами да си шетаат,и тие се удобни
   
 5. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Лето,Фустанче над колени, ташњичка завртена за рачниот зглоб, големи наочари,насмевка,балетанчиња со машничка....ммммм лепота :)
  Ама јас неможам да ги носам:( На рамно не знам да одам, имам толку болки во нозете потоа ...ужасно :(
   
 6. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Боса нога женска не ти е женствена? Кога не е качена на штикла не може да биде женствена? Ти се облекуваш така како шо им се допаѓа на другите или како шо ти е тебе удобно?
  И најубај да се штиклите, ако не ми е удобно, нема да знам да одам, па некако не верувам дека би изгледала женствено и уште помалку дека би се допаднала некому. И во сѐ друго, како би можела да бидам женствена, ако не се чувствувам удобно?

  едит: Ми текна уште нешто - а шо врска има облеката со женственоста? За пример само ќе ја спомнам ене Тијана, шо и да облече, не фустан, не штикли, шо и да е, не е и не е и ич не е женствена.
   
  #16 lady_blue, 9 мај 2014
  Последна промена: 9 мај 2014
  На Saladin, MoonFairy, MissChievous и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Се согласувам со Лејди Б.скоро за се освен за Тијана.Ако девојката се осеќа удобно,па макар и опинци носела и тоа ја исполнува и верува во себе и својата исполнетост,нејзината самодоверба не би дозволила туѓото мислење да и го расипе тоа задоволство и удобност.
  Што се однесува до Тијана,мене ми е женствена и на балетанки и на штикли и кога е дотерана и кога е во спортска варијанта.(Девојката ми шири мн. позитивност.)Но сепак секој различна перцепција има. :)
   
 8. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Жените имаат предност, мажите се дискриминирани, жените можат да носат балетанки без воопшто да се бават со балет:frantic.... ај нека излезе машко со копачка и крампон в град :zelen веднаш ќе го повикаат комбето...
   
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Сеа ако гледаме што е женствено и маженствено тогаш машките би требало да си набавиме аутфит ко за на епска битка од времето на Леонидас, жените ко да се спремиле за на бал.
  Поентата е дека постојат три типа луѓе: Оние кои сакаат балетанки, оние кои не сакаат балетанки и оние кои не им е гајле дали постои нешто што се вика балетанки. И сите три типа на луѓе облекуваат она што мислат дека би требало да го облечат.
   
  На lady_blue му/ѝ се допаѓа ова.
 10. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Уште појако е што балетанките не се така удобни како што се опишуваат и дека вистината е дека секоја втора девојка со балетанки има фластери на нозете.
   

Сподели: