1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Балетанки

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Zbuneta.com, 4 мај 2014.

1. MoonFairy

MoonFairy Староседелец

Зачленет на:
    28 септември 2012
    Мислења:
    1,275
    Допаѓања:
    1,896
    Мислам дека сите жени се пресреќни што постојат балетанкие и што се во мода...
    Нема ништо поудобно од балетанки, по комфор ми се најблиску до патика...
    Просто ги обожавам и си ги имам во многу бои и модели...

2. Aristokrat

Aristokrat Староседелец

Зачленет на:
    27 февруари 2012
    Мислења:
    2,655
    Допаѓања:
    3,335
    Најгрозно нешто,модерен опинок

На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Prashina

Prashina Староседелец

Зачленет на:
    28 јуни 2013
    Мислења:
    1,321
    Допаѓања:
    3,003
    Јас никогаш не сум носела балетанки. Не ми се женствени, некако како влечки ми се . Сакам штикла .

4. Aristokrat

Aristokrat Староседелец

Зачленет на:
    27 февруари 2012
    Мислења:
    2,655
    Допаѓања:
    3,335
    Поентата ако добро ја сватив дека девојките не носат балетанки да бидат женствени туку дека така се осеќаат покомотни,значи прво што ми е мене убаво а после дали им се допаѓаат на другите.
    Јас мислам и по пижами да си шетаат,и тие се удобни

5. Mystique

Mystique Староседелец

Зачленет на:
    18 јуни 2012
    Мислења:
    753
    Допаѓања:
    1,411
    Лето,Фустанче над колени, ташњичка завртена за рачниот зглоб, големи наочари,насмевка,балетанчиња со машничка....ммммм лепота :)
    Ама јас неможам да ги носам:( На рамно не знам да одам, имам толку болки во нозете потоа ...ужасно :(

6. lady_blue

lady_blue Староседелец

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    2,400
    Допаѓања:
    4,420
    Боса нога женска не ти е женствена? Кога не е качена на штикла не може да биде женствена? Ти се облекуваш така како шо им се допаѓа на другите или како шо ти е тебе удобно?
    И најубај да се штиклите, ако не ми е удобно, нема да знам да одам, па некако не верувам дека би изгледала женствено и уште помалку дека би се допаднала некому. И во сѐ друго, како би можела да бидам женствена, ако не се чувствувам удобно?

едит: Ми текна уште нешто - а шо врска има облеката со женственоста? За пример само ќе ја спомнам ене Тијана, шо и да облече, не фустан, не штикли, шо и да е, не е и не е и ич не е женствена.

#16 lady_blue, 9 мај 2014
    Последна промена: 9 мај 2014
    На Saladin, MoonFairy, MissChievous и уште 2 други им се допаѓа ова.
  7. JaMi

JaMi Староседелец

Зачленет на:
    22 февруари 2012
    Мислења:
    6,458
    Допаѓања:
    14,374
    Се согласувам со Лејди Б.скоро за се освен за Тијана.Ако девојката се осеќа удобно,па макар и опинци носела и тоа ја исполнува и верува во себе и својата исполнетост,нејзината самодоверба не би дозволила туѓото мислење да и го расипе тоа задоволство и удобност.
    Што се однесува до Тијана,мене ми е женствена и на балетанки и на штикли и кога е дотерана и кога е во спортска варијанта.(Девојката ми шири мн. позитивност.)Но сепак секој различна перцепција има. :)

8. Outrider

Outrider A Witty Cat
    Член на администрација

Зачленет на:
    23 мај 2013
    Мислења:
    4,725
    Допаѓања:
    5,266
    Жените имаат предност, мажите се дискриминирани, жените можат да носат балетанки без воопшто да се бават со балет:frantic.... ај нека излезе машко со копачка и крампон в град :zelen веднаш ќе го повикаат комбето...

9. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    Сеа ако гледаме што е женствено и маженствено тогаш машките би требало да си набавиме аутфит ко за на епска битка од времето на Леонидас, жените ко да се спремиле за на бал.
    Поентата е дека постојат три типа луѓе: Оние кои сакаат балетанки, оние кои не сакаат балетанки и оние кои не им е гајле дали постои нешто што се вика балетанки. И сите три типа на луѓе облекуваат она што мислат дека би требало да го облечат.

На lady_blue му/ѝ се допаѓа ова.
  10. TheQueen

TheQueen Истакнат Член

Зачленет на:
    2 ноември 2013
    Мислења:
    495
    Допаѓања:
    376
    Уште појако е што балетанките не се така удобни како што се опишуваат и дека вистината е дека секоја втора девојка со балетанки има фластери на нозете.

Сподели: