Балетанки

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
Мислам дека сите жени се пресреќни што постојат балетанкие и што се во мода...
Нема ништо поудобно од балетанки, по комфор ми се најблиску до патика...
Просто ги обожавам и си ги имам во многу бои и модели...
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,329
3,017
1,133
Јас никогаш не сум носела балетанки. Не ми се женствени, некако како влечки ми се . Сакам штикла .
 

Aristokrat

Староседелец
27 февруари 2012
2,655
3,335
1,153
Јас никогаш не сум носела балетанки. Не ми се женствени, некако како влечки ми се . Сакам штикла .
Поентата ако добро ја сватив дека девојките не носат балетанки да бидат женствени туку дека така се осеќаат покомотни,значи прво што ми е мене убаво а после дали им се допаѓаат на другите.
Јас мислам и по пижами да си шетаат,и тие се удобни
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,411
1,103
Лето,Фустанче над колени, ташњичка завртена за рачниот зглоб, големи наочари,насмевка,балетанчиња со машничка....ммммм лепота :)
Ама јас неможам да ги носам:( На рамно не знам да одам, имам толку болки во нозете потоа ...ужасно :(
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,400
4,421
1,153
Поентата ако добро ја сватив дека девојките не носат балетанки да бидат женствени туку дека така се осеќаат покомотни,значи прво што ми е мене убаво а после дали им се допаѓаат на другите.
Јас мислам и по пижами да си шетаат,и тие се удобни
Боса нога женска не ти е женствена? Кога не е качена на штикла не може да биде женствена? Ти се облекуваш така како шо им се допаѓа на другите или како шо ти е тебе удобно?
И најубај да се штиклите, ако не ми е удобно, нема да знам да одам, па некако не верувам дека би изгледала женствено и уште помалку дека би се допаднала некому. И во сѐ друго, како би можела да бидам женствена, ако не се чувствувам удобно?

едит: Ми текна уште нешто - а шо врска има облеката со женственоста? За пример само ќе ја спомнам ене Тијана, шо и да облече, не фустан, не штикли, шо и да е, не е и не е и ич не е женствена.
 
Последна промена:

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
Се согласувам со Лејди Б.скоро за се освен за Тијана.Ако девојката се осеќа удобно,па макар и опинци носела и тоа ја исполнува и верува во себе и својата исполнетост,нејзината самодоверба не би дозволила туѓото мислење да и го расипе тоа задоволство и удобност.
Што се однесува до Тијана,мене ми е женствена и на балетанки и на штикли и кога е дотерана и кога е во спортска варијанта.(Девојката ми шири мн. позитивност.)Но сепак секој различна перцепција има. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Жените имаат предност, мажите се дискриминирани, жените можат да носат балетанки без воопшто да се бават со балет:frantic.... ај нека излезе машко со копачка и крампон в град :zelen веднаш ќе го повикаат комбето...
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Поентата ако добро ја сватив дека девојките не носат балетанки да бидат женствени туку дека така се осеќаат покомотни,значи прво што ми е мене убаво а после дали им се допаѓаат на другите.
Јас мислам и по пижами да си шетаат,и тие се удобни
Сеа ако гледаме што е женствено и маженствено тогаш машките би требало да си набавиме аутфит ко за на епска битка од времето на Леонидас, жените ко да се спремиле за на бал.
Поентата е дека постојат три типа луѓе: Оние кои сакаат балетанки, оние кои не сакаат балетанки и оние кои не им е гајле дали постои нешто што се вика балетанки. И сите три типа на луѓе облекуваат она што мислат дека би требало да го облечат.
 
  • Like
Реакции: lady_blue

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Поентата ако добро ја сватив дека девојките не носат балетанки да бидат женствени туку дека така се осеќаат покомотни,значи прво што ми е мене убаво а после дали им се допаѓаат на другите.
Јас мислам и по пижами да си шетаат,и тие се удобни
Уште појако е што балетанките не се така удобни како што се опишуваат и дека вистината е дека секоја втора девојка со балетанки има фластери на нозете.