1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Балетанки

Дискусија во форумот 'Мода и облека' започната од Zbuneta.com, 4 мај 2014.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  И балетанка може да биде неудобна, trust me. Ај ќе разберам дека штиклата ја истакнува женственоста, но балетанките не ја прават девојката женствена? Па и патики можат да ја направат, не па ли балетанки.
  Има и патики што прават проблеми. Особено ако ги носиш на боса нога, неизбежно е.
   
  На melpomena и lady_blue им се допаѓа ова.
 2. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,275
  Допаѓања:
  1,896
  Баш така...
  Обувките не се секогаш пресудни за женственоста на една жена/девојка...ако го немаш тоа во себе стави на нога што сакаш, бадијала е...
   
  На melpomena и lady_blue им се допаѓа ова.
 3. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Нели патиките се обувки за спорт? Сите шо носат патики се спротисти? Башка „балетанките“ си немат врска со балетанките, освен шо се рамни :zelen.
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  93
  Јас носам малку поинакви балетанки:rofl f0c1fc45affb20a8d168c2c49fe51ee3.jpg
   

Сподели: