1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Базен

Дискусија во форумот 'Скулптура и архитектура' започната од incule, 12 јули 2017.

 1. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Напумпаш базен, поставиш га у башти бам бам, попуниш га водом из бунара и крај приче !

  [​IMG]
   
  На Ѕид на плачот и escape им се допаѓа ова.
 2. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,190
  Допаѓања:
  2,260
  Кажи му на дедо ти да се регистрира на форум па ние ќе му објасниме дали може или не може :)


  И јас сакам ваков :)
   
 3. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Им направив базенче на врапците (од стара чинија) и сега се однесуваат како патки, обожаваат вода јадните :)
   
  На Ѕид на плачот и escape им се допаѓа ова.
 4. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,190
  Допаѓања:
  2,260
  хаха како патки бе :D инаку добра идеја и ја на моите гулаби да им направам еден мини мал базен со се плажа па да фатат малку боја.
  Кога ја не можам, барем они да искористат :)
   
  На Outrider му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Гулабите само пијат вода не се капат, доаѓаат жедни со подотворени клунови како пес кога е со изваден јазик, од горештините :kafe
   
  На escape му/ѝ се допаѓа ова.
 6. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,190
  Допаѓања:
  2,260
  На овие горештини и ќе се пробањаат :) мада секаде е различно
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  128
  Би можел да се постави во двор,ама не и на балкон.А ја не би ставила ни во двор ни на балкон,зашто непријатно ми е од комшиите.Нејќам во такви ситуации да ме гледаат,а и такви се,оговараат,види ја дебела е,слаба е,бела,црна.Влегла мајка му,баба му,и што знам уште што.Такви комшии имам и затоа не сум за базен.
   
 8. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Ти уште полошо правиш што ги слушаш.
  Ја вол сум, па со се децава си се прскам во базен во двор :) Чак што више и кафе си пијам внатре. :)

  Инаку, на тераса... од ко ја прочитав темава си се смеам сам на себе кога ќе ми текне дека мајка ми ни полнеше корито и ни го ставаше на тераса, па со сестра ми си се ладевме :)
   
  На Makedonec, Prashina и Stojne им се допаѓа ова.

Сподели: