Базен

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,402
5,902
1,683
Disco
Напумпаш базен, поставиш га у башти бам бам, попуниш га водом из бунара и крај приче !

 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,278
2,367
1,153
Skopje
www.facebook.com
Голем е а дедо ми не разбира дека неможе на балкон
Кажи му на дедо ти да се регистрира на форум па ние ќе му објасниме дали може или не може :)


Напумпаш базен, поставиш га у башти бам бам, попуниш га водом из бунара и крај приче !

И јас сакам ваков :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,402
5,902
1,683
Disco
Кажи му на дедо ти да се регистрира на форум па ние ќе му објасниме дали може или не може :)

Им направив базенче на врапците (од стара чинија) и сега се однесуваат како патки, обожаваат вода јадните :)
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,278
2,367
1,153
Skopje
www.facebook.com
Им направив базенче на врапците (од стара чинија) и сега се однесуваат како патки, обожаваат вода јадните :)
хаха како патки бе :D инаку добра идеја и ја на моите гулаби да им направам еден мини мал базен со се плажа па да фатат малку боја.
Кога ја не можам, барем они да искористат :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,402
5,902
1,683
Disco
хаха како патки бе :D инаку добра идеја и ја на моите гулаби да им направам еден мини мал базен со се плажа па да фатат малку боја.
Кога ја не можам, барем они да искористат :)

Гулабите само пијат вода не се капат, доаѓаат жедни со подотворени клунови како пес кога е со изваден јазик, од горештините :kafe
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,278
2,367
1,153
Skopje
www.facebook.com
Гулабите само пијат вода не се капат, доаѓаат жедни со подотворени клунови како пес кога е со изваден јазик, од горештините :kafe
На овие горештини и ќе се пробањаат :) мада секаде е различно
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Би можел да се постави во двор,ама не и на балкон.А ја не би ставила ни во двор ни на балкон,зашто непријатно ми е од комшиите.Нејќам во такви ситуации да ме гледаат,а и такви се,оговараат,види ја дебела е,слаба е,бела,црна.Влегла мајка му,баба му,и што знам уште што.Такви комшии имам и затоа не сум за базен.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,848
1,153
Би можел да се постави во двор,ама не и на балкон.А ја не би ставила ни во двор ни на балкон,зашто непријатно ми е од комшиите.Нејќам во такви ситуации да ме гледаат,а и такви се,оговараат,види ја дебела е,слаба е,бела,црна.Влегла мајка му,баба му,и што знам уште што.Такви комшии имам и затоа не сум за базен.
Ти уште полошо правиш што ги слушаш.
Ја вол сум, па со се децава си се прскам во базен во двор :) Чак што више и кафе си пијам внатре. :)

Инаку, на тераса... од ко ја прочитав темава си се смеам сам на себе кога ќе ми текне дека мајка ми ни полнеше корито и ни го ставаше на тераса, па со сестра ми си се ладевме :)