Базен

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
28
Дали може базен да се стави да се намести на тераса,на балкон дедо ми упорно вика дека може а ја несакам на балкон а он ми вика дека тоа е ок и дали воопшто сте виделе базен на балкон/тераса??
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,799
809
1,133
Skopje
Види вака @incule дедо ти е во право и нормално дека може во зависност колкав е базенот,колкав е ?
Ти можеш да му дадеш идеја и да не ти пречи на тараса односно да се постави под тараса така што ќе можеш да рипаш од тараса,а и дедо ти исто така само да не е на први спрат тоа е многу ниско и несоодветно.
Да не ти биде за обврска ако можеш направи слика па ќе дадеме идеја плус,а кажи ми на собиранка доаѓаш или не ? :)
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Види вака @incule дедо ти е во право и нормално дека може во зависност колкав е базенот,колкав е ?
Ти можеш да му дадеш идеја и да не ти пречи на тараса односно да се постави под тараса така што ќе можеш да рипаш од тараса,а и дедо ти исто така само да не е на први спрат тоа е многу ниско и несоодветно.
Да не ти биде за обврска ако можеш направи слика па ќе дадеме идеја плус,а кажи ми на собиранка доаѓаш или не ? :)
Не,подобро е ако рипа од втори,тогаш ќе има можност салто да прави,колут наред-назад итд,само зависи од базенот колкав е,барем да е метроипол длабок!:)
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,799
809
1,133
Skopje
Па да де јас затоа и прашав да не ме свати погрешно,има базени и 2метри длабоки онакви за домашни услови така да ако е на втори нормално и е во полза да е под тараса со тоа што ќе може деде да рипа и пролетер Зрењанин така се вика скокот (стар скок е тој) :cool: чисто ме интересираше базенот ако може @incule слика некоја да прати и да каже за собиранката наредна како и е план
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Па да де јас затоа и прашав да не ме свати погрешно,има базени и 2метри длабоки онакви за домашни услови така да ако е на втори нормално и е во полза да е под тараса со тоа што ќе може деде да рипа и пролетер Зрењанин така се вика скокот (стар скок е тој) :cool: чисто ме интересираше базенот ако може @incule слика некоја да прати и да каже за собиранката наредна како и е план
Нее грешка си,скокот пролетер зрењанин е за од први кат,а за да рипа од втори се вика Ласта Ниш!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and Mnogo Bitno

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Има да за деца до четири години и за папагали. Јас имам таков за папагали и само папагалот се капи.
Не би ти препорачала да се експонираш по балкон за да не те оговараат соседите :zelen(star).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,799
809
1,133
Skopje
Не се мешај ти и не и кажувај што да прави,она треба да не послуша нас,со @corki убаво и кажавме како треба,а и самата ќе си оцени дали сме биле или не во право,а тоа папагали игуани и сл се приказни за мали деца,гледаш дека таа збори за голем базен..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Да те потсетам дека секој има право на свое мислење на форум, а ти да не помагаш во дувањето или ќе го монтираш што креваш узбуна ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape and corki