1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Базен

Дискусија во форумот 'Скулптура и архитектура' започната од incule, 12 јули 2017.

1. Mnogo Bitno

Mnogo Bitno Староседелец

Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,736
    Допаѓања:
    767
    Па не се рабооти за базен за птици туку за луѓе,а нема што јас да го монтирам дедо и ќе си го среди кога ќе се договорат човекот си знае и сигурно повеќе од мене,јас и објаснував за местоположбата и висината како да ја одреди локацијата на поставување и функционалноста на истиот..
    Исто така ја замолив ако не и е тешко да го слика па ако може и каде планира да го постави за да и дадам и јас и кој сака совет како да го користи па и помести или не,а незнам зошто не кажува дали ќе дојде на собиранка ?!

2. Ѕвездичка

Ѕвездичка Староседелец

Зачленет на:
    21 март 2016
    Мислења:
    1,105
    Допаѓања:
    971
    Во ред тогаш, сигурно ќе се снајдат ќе го наместат и ќе се ладат и шлапкаат.
    Не знам можеби се срами од фактот дека ќе му се бендисаш и дека ќе му си симпатија. Има нешто, ама не се знај точно шо :zelen(star)

3. corki

corki Староседелец

Зачленет на:
    21 декември 2013
    Мислења:
    542
    Допаѓања:
    449
    Незнам повеќе што да објаснуваме,се е објаснето,останува да го намести под тераса и да рипат во него!Само колку и да е длабок,да не заборави да го наполни до вода,оти може да биде фатално,инаку другото се е кажано!

4. Ѕвездичка

Ѕвездичка Староседелец

Зачленет на:
    21 март 2016
    Мислења:
    1,105
    Допаѓања:
    971
    Па може и со млеко и да се осеќа како Клеопатра, а и кожата после тоа ќе и биде убава и мека.
    Само за собиранката што го секира @Mnogo Bitno не знам што ќе биде :zelen(star)

5. corki

corki Староседелец

Зачленет на:
    21 декември 2013
    Мислења:
    542
    Допаѓања:
    449
    Битно е да го наполни со нешто,дали ќе е вода или млеко,да има нешто внатре..

А за таа собиранката незнам што ѓавол ќе е тоа,највероватно сака да збори нешто околу базенот,што друго па ти!:)

На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Makedonec

Makedonec Модератор
    Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,466
    Допаѓања:
    1,185
    @incule се зависи колкав е базенот и дали тарасата е од оние што висат или има многу носечки столбови под неа. Мал базен, зборам за дете голем метро на метро не би требало да е проблем, ама водата тежи, поголем базен на тараса посебно висечка, беља може да ти направи. Ако имаш двор, стај го таму ако не боље не пробувај.

Добро, дали? Воздржете се од вакви идеи, не се знае што свет има на форумов.

На escape му/ѝ се допаѓа ова.
  7. incule

incule Староседелец

Зачленет на:
    5 јануари 2015
    Мислења:
    734
    Допаѓања:
    123
    Голем е а дедо ми не разбира дека неможе на балкон

8. Mnogo Bitno

Mnogo Bitno Староседелец

Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,736
    Допаѓања:
    767
    А што има тенденциозно во идејата,таа е нај нормална и ако сака некој ќе ја спроведе не е задолжителна,од кај сега ти експерт за идеи дали се или не се за во пракса или се ? .. :facepalm2:)

На corki му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,574
    Многу се замарате со ретардирани личности. Уствари не ни има шо да се праи друго тука.
    Базен на тераса, базен под тераса, над тераса. Дома пикни го во соба и удави го дедо ти, он на тебе ќе ти кажува кај да ставаш базен.
    Ископај го дворот пред зграда, наполни вода и ајт. Никој ништо не ти може.

На Pica pica и escape им се допаѓа ова.
  10. Mnogo Bitno

Mnogo Bitno Староседелец

Зачленет на:
    9 февруари 2015
    Мислења:
    1,736
    Допаѓања:
    767
    Па јас мислам дека убаво и кажав,а @incule можеш да кажеш бива не бива што се плашиш ?!

Сподели: