1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Албанија

Дискусија во форумот 'Држави' започната од Andrej4e, 21 јули 2013.

?

Какво е во Албанија за одмор/летување?

 1. Многу е убаво

  2 глас(а)
  18.2%
 2. Најубав одмор до сега

  0 глас(а)
  0.0%
 3. Убаво

  7 глас(а)
  63.6%
 4. Не е убаво

  0 глас(а)
  0.0%
 5. Воопшто не ми се допаѓа

  3 глас(а)
  27.3%
Дозволени се повеќе гласови.
 1. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Кога се може гевгелијски,кумановски,охридски.....,нормално е дека ке се затера и на албански.
  Само што едните се на кирилица а другиов како англискиот,нормално е дека ке затера на латиница.

  Он
  Иначе кога сме тука за дискутирање околу Албанија,не сум комептентна,сеуште ми е не посетена.
  Може ке дојде и тој ден.
   
 2. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Е ако де.
  Малце,не гледам проблем.
  Сакав да видам колку го владеам јазикот,а албански на кирилица не ја бива.
   
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Нема никаков проблем,за мене барем.
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 4. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  Лена научи да изговориш ѕвезда на албански :zelen

  Лани на почеток на септември бев Албанија, ги посетив Пустец , Корча и Тирана и се изненадив и таму се гради само не споменици како кај нас инаку убави градови се :zelen
   
  На Lena му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Yll
  би било вака најверојатно како германското или турското Ü? Ü како Ülker?
  Чинам.
  Или?
   
 6. alba

  alba Староседелец

  Зачленет на:
  15 март 2012
  Мислења:
  1,426
  Допаѓања:
  2,014
  Така би било ама мене мн ми е тешко за изговор :zelen
   
 7. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Комбинацијата со Л е тешка.
  Како да ми е јазиков ретардиран да го комбинирам тоа Y со ll:biggrin
   
  На alba му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kizzo

  kizzo Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 јануари 2013
  Мислења:
  827
  Допаѓања:
  1,328
  сум бил и многу убаво си поминав. ги просетав Тирана, Саранда и Поградец :D убави места.
  а и лугето се други тука нема моабет има голема разлика од тие ш*****и до нашите ш*****и
   

Сподели: