1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Агресивност кај кучињата

Дискусија во форумот 'Домашни миленици' започната од nikola369, 11 мај 2012.

 1. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Ти сакаш да се плашат луѓе од него и мислиш дека со тоа ќе си јака фаца,јасни се тие пубертетлиски размислувања,ама размисли дека утре ако нападне нечие дете или човек,ќе се бавтате по судови или недај боже некој ќе настрада од твоите дома,а и некој недолжен.
  Размислувај што правиш.
   
  На Jackal и 4FUN им се допаѓа ова.
 2. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Ќе лае по тие што не ги знае, тоа обавезно е.
   
 3. nikola369

  nikola369 Нов член

  Зачленет на:
  9 мај 2012
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  9
  А ако сакаш ти мене да ми кажиш колкав дел или колку часови дневно треба да го посветам на кучето за да биде такво ко тоа на сликата.И во што точно треба да му го посветам времето?
   
  На The_Mayor му/ѝ се допаѓа ова.
 4. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,404
  епа земи прочитај на интернет ,ти пуштив и линк да видиш има еден куп статии за воспитување на кучиња и милион други работи ама џабе :D ...Ко прво јас кога би чувала куче прво убаво би прочитала карактеристики и начин на чување и воспитување на кучето....
  да се воспитува кучето треба постојана дресура, да му се покаже авторитет и секој дневна работа со него..
  друго 15 години имаш така да за воспитувањето на кучето треба некој возрасен да ти помогне :) !
   
 5. Јована

  Јована Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 април 2012
  Мислења:
  144
  Допаѓања:
  311
  ако сакаш да биде силен треба да го шеташ да го тренираш да трча што повеќе :)
   
  На 4FUN му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Ти бришеш он пак... Јас знаеш колку сум против дресирањето на кучињата да бидат по агресивни. Доволно да сум модератор би те блокирала.
   
  На Aristokrat му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Земи лав.
   
 8. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Секое куче си брани територија и без дресура!
  А тебе уште тоа ти фали да го дресираш за да биде агресивно,па еден ден ќе се мислиш дали да го погалиш
  Така да не се глупирај!!!
   
  На Јована му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: