Љубов преку интернет

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
Никогаш ... а баш интересно звучи :)
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
почна преку интернет, прерасна во нешто посебно... траеше година ипол.... сега повторно со виртуелен почеток, но тој е оној вистинскиооот!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and melpomena

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ja читам темава и не сум сигурен дали повеќето тролаат или навистина го доживеале тоа. I'm very confused.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Везилка

Активен Член
20 февруари 2012
118
220
43
33
Ja читам темава и не сум сигурен дали повеќето тролаат или навистина го доживеале тоа. I'm very confused.
Глупо е ако не преминало во живо и останало само на бакнежи преку чет/мсн. Инаку во денешно време не е ништо чудно да се запознаеш преку интернет со некој.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Ми се има случено, ама не може да се нарече љубов...може само да постоела некоја хемија и оние вибрации во стомак, т.н. пеперутки. Се гледавме преку мсн на камера, нон стоп комуникација телефон, фејсбук...од друг град е, дојде во скопје на 1 ден,цел ден и пола ноќ бевме заедно ,си отиде, комунициравме уште 10тина дена и тоа беше се.
А дека можеш да се зближиш виртуелно-можеш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto

bubili

Активен Член
29 февруари 2012
92
137
43
најубавиот град
За промена не е лошо......и не го сметам за изневерување,само мала забава надвор од бракот(пазете сепак да не дознае мажот):sram
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Многу сум скептична на оваа тема..и на ваквата љубов... Многу прилики имало да запознаам некој од нет, но никогаш не дадов шанса, и не се решива да се запознаам лично со некој... Но ете читам дека има примери и кога тоа може да успее...:unsure