Скорешна содржина од red dragon

 1. red dragon

  Природа и пејсажи (ваши фотографии)

  Pogled od vrvot Musala 2925m moja slika napravena vo avgust 2015 godina
 2. red dragon

  Каков мобилен телефон имате?

  samsung galaxy core prime g 361 модел од пред 5 недели го користим па ке видиме како ке се покаже
 3. red dragon

  Сакам да кажам/Сакам да прашам

  Ако некој знае да помогне пробав да чекирам повратен билет преку Wizz Er од скопје до германија и назад. Внесов дебитна виза картичка на стопанста банка(има повеке од доволно на неа во однос на билетот). На крајот од апликацијата до цената на билитот ми пишува во заграда Одбиено. Прашањето ми е...
 4. red dragon

  Фотографираме на тема: Планини

  Поглед накај карпата на врв Калин Камен - Осоговски Планини
 5. red dragon

  Интернет заработка

  Не е работата за преку мобилен за фотографии од дигитален апарат се работи. Ако некој има нешто пробано знае и слично нека сподели ?
 6. red dragon

  Интернет заработка

  Дали некој знае или имал искуство со продажба на фотографии на интрернет???? Дали има исплатено пари и слично.Имам доста фотографии од разни теми па сакам да си пробам среќата имам мн слободно време.
 7. red dragon

  Од каде сте?

  Крива Паланка (градот на господ позади грб) ,али роден у куманови и зивеал сам там 3 години :)
 8. red dragon

  Постите ли?

  Постим ги велинденските пости 48 дна од кои последната недела без зејтин. Оваа година ми беше 3 година како постим.Искрено да ви кажем многу подобро се осекам кда постим прочистуе се организмот и душата. Не е ништо тешко само треба да се има цврста воља и успешен е постот.
 9. red dragon

  Сакам да кажам/Сакам да прашам

  Ако некој знае колку вреди да се продаде ова цд мп3 авто радио ново некористено ?? PIONEER DEH 1300 MP LCD Display (8-Character) AUX Input (Front) MP3/WMA Playback Advanced Sound Retriever MOSFET 50W x 4 Amplifier Supertuner® IIID RCA Preouts x 1 (2V) 3-Band Equalizer (High/Mid/Low) Anti-Dust...
 10. red dragon

  Фотографираме на тема: Возови

  Словенија сите возови што ги виде беа со графити :)
 11. red dragon

  Која е најсилна лига според вас?

  Иако навивам за Фк Барселона,според мене најдобра лига е премиер лигата(често клубовите у крајните места на табелата ги победуат тимовите на високите места на тебелата и се игра брз фудбал). Најлоша лига Италијанската пошто многу се мести.
 12. red dragon

  Имате ли милениче дома?

  имам две мачиња братче и сестриче са,сликата е од пред 3 месеца сга са по големи али са мн интрересни :)
 13. red dragon

  Каде можам да најдам? (општо)

  Некој совет за купување на телевизор ЛЕД,ЛЦД или плазма што е најдобро да се земе буџетот е до 25 000 денари. Што значат херците-Hz кај телевизорите гледам има 50,100,200,400,600 Hz???? Ако некој се разбира може да предложи? фала